У МВС роз’яснили, хто може бути забезпечений протезуванням

28 липня 2023, 07:45

Забезпечення протезування здійснюється безкоштовно, якщо постраждалі отримали ампутації кінцівок під час захисту Батьківщини. В подальшому держава забезпечує ремонт та обслуговування протезів.

Про це розповідає Герой України, нацгвардієць Дмитро Фінашин.

На забезпечування протезуванням мають право військовослужбовці Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, поліцейські, співробітники ДСНС та МВС загалом, які забезпечували відсіч та стримування збройної агресії російської федерації проти України.

Протези в Україні майже повністю виготовляються з комплектуючих, які надходять з-за кордону, у виняткових випадках постраждалим потрібно їхати за кордон. Однак варто пам’ятати, що більшості поранених встановлюють культеприймачі, які час від часу потрібно коригувати, тому регулярно їздити за кордон для кожної такої маніпуляції впродовж всього життя може бути достатньо складно для пацієнта.

"Також Ви можете самостійно обрати собі протезиста чи протезне підприємство. Тобто заключаєте з ним договір і починаєте працювати. Обрати таке підприємство Ви можете на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України. Протезист видає гарантію на нього і забезпечує його обслуговування за кошти держави, а також пам’ятку щодо його експлуатації", - кажуть у МВС. -Це буде первинний протез, тобто механічний. А через рік після первинного протезування Ви можете звернутися за безоплатним забезпеченням виробами підвищеної функціональності, тобто спортивним або біонічним протезом.

За всіма додатковими питаннями можна звернутися на телефон довіри МВС України: +380 89 420 1866Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору