У МОЗ пояснили, чи потрібно черкащанам з антитілами вакцинуватись від COVID-19

21 листопада 2021, 20:07

У МОЗ запевняють, що поширена думка, що наявність антитіл звільняє від необхідності вакцинуватися - міф.

Існує частина людей, які заявляють, що їм не потрібно вакцинуватись, адже вони вже перехворіли й мають антитіла до вірусу SARS-CoV-2, який викликає COVID-19. Подібні розповіді можна почути серед знайомих або зустріти в коментарях в інтернеті.

Тест на антитіла, або серологічне дослідження, – це аналіз на наявність антитіл у крові. Вони утворюються як імунна реакція організму на інфекцію. Зазвичай антитіла до коронавірусу виявляються у перші кілька тижнів після зараження. Їх наявність вказує на те, що людина перенесла хворобу, незалежно від того, була інфекція у тяжкій або легкій формі чи минула безсимптомно.

Крім антитіл, у боротьбі з інфекцією беруть участь інші агенти, зокрема, важливими у формуванні імунної пам'яті є Т-лімфоцити. Т-клітини відіграють не меншу роль в імунному захисті від Covid-19, ніж антитіла до коронавірусу.

Процедура визначення антитіл проводиться в наукових цілях. Серологічне дослідження допомагає ретроспективно визначити масштаби поширення інфекції, встановити джерело спалаху тощо. Для пересічної людини ця процедура позбавлена сенсу, оскільки цим тестом не можна визначити рівень імунного захисту.

Тести на антитіла, які проводять у комерційних лабораторіях, можуть давати різні дані. Наприклад, тест може показати, що Ви були ніби хворі на коронавірус, хоча насправді у Вас була звичайна застуда.

Наразі немає наукових даних щодо конкретно визначеного титру антитіл, який би міг гарантовано захистити від повторного інфікування, оскільки хвороба відносно нова та наукові дослідження ще тривають. На це впливають циркуляція різних штамів коронавірусу, а також індивідуальні особливості імунної системи людини. Натомість вакцини не шкодять організму, а навпаки “навчають” його боротися з інфекціями. Вакцини проти вірусу SARS-CoV-2 формують імунну відповідь проти кількох штамів, що вже підтверджено дослідженнями наукової спільноти та фармацевтичних компаній. На додаток така імунна відповідь є більш стабільною та ефективною.

У випадку, коли людина перехворіла на коронавірусну інфекцію, може постати питання: а чи потрібно їй йти щеплюватись? Наукова спільнота говорить, що факт перенесення хвороби ще не означає, що у людини сформувався імунітет. Тому саме вакцинація може вберегти від тяжкого перебігу та повторних інфікувань, навіть якщо і сформувався імунітет.

За інформацією пресслужби МОЗ України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору