У міськраді планують запровадити щомісячні стипендії для деяких черкащан

07 вересня 2023, 22:35

Виконком Черкаської міської ради погодив проєкт рішення міської соціальної програми «Турбота» на 2024-2028 роки. Вона спрямована на підтримку найбільш вразливих категорій жителів Черкас за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади.

Уперше планується запровадити виплати щомісячної стипендії жителям Черкас, нагородженим пам'ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси», які досягли пенсійного віку та не отримують щомісячних виплат відповідно до інших міських програм. У Черкасах таких – 20 осіб.

Пропонується запровадити конкурс проєктів, розроблених громадськими організаціями ветеранів війни та осіб з інвалідністю. Втілюватимуть їх за кошти бюджету Черкаської міської тергромади.

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю пропонують забезпечувати відвідувачів центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» продуктовими наборами.

Загалом у програмі – 34 напрямки. Їхня реалізація дозволить підтримати містян, у яких виникли складні життєві обставини, надати соціальні послуги людям похилого віку, з інвалідністю та іншим соціально незахищеним громадянам.

Серед напрямків:

  • матеріальна допомога громадянам міста з фондів міського голови та депутатів міської ради;
  • одноразова грошова допомога жителям міста з нагоди виповнення 100-річного ювілею;
  • пільги на оплату комунальних послуг, послуг зв’язку особам з інвалідністю по зору І та ІІ групи;
  • транспортування осіб зі значно зниженою руховою активністю до будинків-інтернатів за рахунок бюджету територіальної громади м. Черкаси;
  • забезпечення засобами гігієни лежачих людей, які користуються соціальними послугами відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру надання соціальних послуг та мають дохід нижчий ніж 3 прожиткові мінімуми, встановлені законодавством для осіб, які втратили працездатність.

Тепер міська соціальна програма «Турбота» на 2024-2028 роки має бути затверджена на сесії Черкаської міської ради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору