У Мін’юсті кажуть, що спростили для черкащан отримання своїх послуг

01 лютого 2017, 16:45

a30244d8519adc9643eb9309fba26770

Без черг і марної витрати часу. Зареєструвати бізнес будь-де на території України, а нерухоме майно – на території області. Отримати безкоштовну правову консультацію та офіційні відповіді на низку електронних запитів просто за своїм комп’ютером. Мін’юст змінює стереотипи роботи органів держвлади. Від самого народження і впродовж всього життя людина так чи інакше отримує від цього відомства багато послуг, інформує ЧСН.

Ще кілька років тому до РАДСу довелося б йти вже після виписки і боронь боже прогавити визначений законом місяць – заплатиш невеликий, але штраф. Батьки задоволені, адже тепер ця процедура не потребує зайвих клопотів. Всі необхідні дані представники юстиції беруть у пологовому будинку.

Вперше у Черкасах головний документ дитини до повноліття вручили батькам 15 жовтня 2015 року ще в рамках реалізації пілотного проекту, каже представник Придніпровського райвідділу РАДС. Відтоді це вже звичайна практика. Зокрема, торік безпосередньо у пологових будинках міста отримано 2200 свідоцтв про народження.

Такі новації Мін’юсту українці сприймають і вітають. Відтак, окрилені схвальною оцінкою реформатори і надалі вдосконалюють свою роботу. Зокрема, нещодавно впроваджений новий електронний сервіс з видачі апостиля у відділах РАДС. Умови прості – паспорт і 51 гривня держмита за надані послуги – мінімум документів і вашого часу.

Ця нова послуга вже користується популярністю. В області видано більше двох з половиною тисяч документів з апостилем. Зокрема, у Черкаському міськвідділі РАДС понад півтисячі. Заступник начальника головного теруправління юстиції Нонна Корж відзначає, 2016-й був загалом позитивний у ході реформи Мін’юсту.

Є заготовки і на перспективу, зокрема, сервіс «шлюб за добу», який у Черкасах до особливого розпорядження Мін’юсту поки що не діє, ділиться планами Нонна Корж. Наголошує, усі новації, не важливо що це реєстрація нерухомості чи бізнесу або актів цивільного стану, спрямовані на наближення адмінпослуг до громадян.

Коментарі

Вгору