У Києві вже вирішили за квотою якої партії буде призначено губернатора Черкащини

03 березня 2014, 09:26

Вчора пізно увечері в Києві за участю Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока було прийнято рішення про надання Черкащини на відкуп партії «УДАР Віталія Кличка», інформує "Кропива".

Попри прикриття інтересами народу та дуже часто спекулюючи цінностями Майдану так звані вчорашні лідери опозиції влаштували розподіл губернаторських посад за партійними квотами.

Чому ж Черкащина, на якій в політичної партії «УДАР» фактично немає дієвої партійної структури, а головою обласної організації є молодий, малодосвідчений та ласий до влади і її принад Віталій Іляшенко, потрапила у квоту «УДАРу»? Коли єдиною після розвалу Партії регіонів, структурованою і дійсно впливовою політичною силою є «Батьківщина», при всіх її негараздах. І навіть відвертій співпраці з колишньою владою.

Відповідь на це питання потрібно шукати у кулуарних війнах в середині ВО «Батькіщина». Черкаську обласну організацію «Батьківщини» очолює Анатолій Бондаренко, який знаходиться у орбіті впливу народних депутатів Миколи Томенка та Костянтина Бондарєва, а вони входять до угрупування так званих старих «батьківщинівців». Арсеній Яценюк прагне постійно послабити дану групу, тому без проблем жертвує регіонами де регіональні організації фактично йому не підконтрольні. Саме цим можна пояснити здачу Черкащини на квоту, відверто ніякого «УДАРу».

Відсутність у складі місцевого «УДАРу» хоча б більш-менш адекватної особи на посаду губернатора, цілком логічно призвела до появи ходаків, які оминаючи голову обласної організації Віталія Іляшенка напряму вирішували питання в Києві. Але в будья-кому випадку Віталій Володимирович, отримає, принаймні фінансову компенсацію, він все таки майже депутат Верховної Ради (38 у списку УДАРУ – ред.) Хоча, як відомо нашому виданню, він теж висловлював бажання погубернаторствувати. Але куди йому сперечатися із екс-регіоналами Бобовим, Нечипоренком, та впливовим кланом Казарянів на Черкащині, саме дані особи під канвою «УДАРу» хочуть завести свого. Про нього трохи пізніше. А зараз про одного з головних претендентів який схоже програв боротьбу за крісло.

У революційний і постреволюційний період найбільш активним був саме голова обласної «Батьківщини» Анатолій Бондаренко і вів себе фактично як губернатор. Але вийшло не все так просто і легко. Негативний вплив на його прагнення склало і відверто неоднозначне політичне минуле – оскільки опозиція за влади Тулуба фактично виконувала роль бутафорії, відверто торгувала округами та інше, але не це головне. Головна причина це позиція Яценюка, та неможливість дати суму у розмірі 10 млн. доларів.

Не допомогли Бондаренку і рішення Народної ради, яка вчора узгодила його кандидатуру на посаду губернатора, при цьому член ради від «УДАРу» Віталій Іляшенко підтримав дане рішення. Що свідчить або про те, що Іляшенко нічого не вирішує, або про те що він просто блефував, а рішення вже було прийняте. Ну, ударівцю кидати партнерів не звикати.

А тепер найголовніше – особою яка пройде за квотою «УДАРу» на посаду губернатора має стати колишній очільник податкової за часів губернаторства Черевка, нині директор Фермерського ринку Юрій Ткаченко. Ніяким чином себе в революційних подіях не проявив, проте вже давно помічений у напівтаємній співпраці з «УДАРом». З останнього за ним тягнеться шлейф скандалів навколо не зовсім законної капітальної прибудови ресторану «Ботічеллі» та витурення підприємців з ринку на Пастерівській (до речі, за допомогою тоді ще губернатора Тулуба – ред.)

Такою була диспозиція станом до рішення Ради Федерації Росії про дозвіл ведення військ на територію України, саме цей фактор може внести кардинальні зміни в ці розклади.

Якщо ж дивитися на цих кандидатів, незалежно від прізвища, суть влади і її механізмів за них жодним чином не зміниться. Головне питання – хто буде пиляти бюджет області. Хоча за поділом посад нова влада відверто проспала контрреволюцію, тому може вийти так, що не буде чого і ділити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору