У Києві вулицю Горького переназвали ім’ям черкащанина

05 вересня 2015, 12:35
На фото – Анатолій Лупиніс

На фото – Анатолій Лупиніс

Рішенням Київради від 3 вересня було перейменовано 10 вулиць, які раніше мали «радянські назви», пише Прочерк з посиланням на Новое время.

Найбільш відомим стало перейменування вулиці Панфіловців на вулицю Добровольчих Батальйонів, адже саме там розміщене посольство Росії.

Для черкащан же особливе значення має найменування колишньої вулиці Горького на честь відомого політика і поета з Черкащини Анатолія Лупиноса.

Анатолій Іванович народився в 1937 році на Донеччині в родині черкащан, які втекли з сибірського табору. Після війни сім’я перебралася на Монастирищину, де Анатолій Лупиніс із золотою медаллю закінчив школу. З 1956 року і до самого падіння радянської влади Лупиніс був безкомпромісним борцем проти комуністичного режиму, багато разів потрапляв за ґрати – в радянських катівнях він провів загалом 23 роки.

Політичну діяльність Анатолій Лупиніс здійснював і в Черкасах, і на всеукраїнському рівні. Він став співорганізатором Асоціації «Зелений світ», українського Меморіалу, Народного руху України, Української національної асамблеї (згодом УНА-УНСО).

Помер у 2000 році, похований на Байковому цвинтарі в Києві.

Поділитись

Коментарі

Вгору