У КВУ вважають Одарича законно обраним мером Черкас (заява)

10 червня 2014, 17:57

Сьогодні, 10 червня, Черкаської обласної організації Комітету виборців України визнала Черкаським міським головою Сергія Одарича. Про це йдеться на сайті ЧОО КВУ.

ЗАЯВА

8 червня 2014 року Черкаська міська територіальна виборча комісія (далі – МТВК) підвела підсумки голосування на виборах міського голови м. Черкаси та визнала обраним Сергія Одарича.

МТВК прийняла своє рішення відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», постанов ЦВК від 26 травня 2014 року № 746 та від 04 червня 2014 року № 768 і діяла в межах своїх повноважень.

Водночас ЧОО Комітету виборців України не може не відмітити, що підсумки голосування були підведені на підставі протоколів районних тервиборчкомів, дані яких потребували уточнення, оскільки мало місце розходження в цифрах протоколів.

Разом з тим, згідно з даними протоколів Придніпровської та Соснівської районних виборчих комісій, Сергій Одарич випереджав свого суперника Анатолія Бондаренка більш ніж на 21 тисячу голосів виборців. ЧОО Комітету виборців України вважає, що така перевага не могла бути нівельована навіть після проведення перерахунку на всіх «проблемних» дільницях, де попередній склад МТВК постановив здійснити перерахунок.

Таким чином, ЧОО КВУ вважає, що Сергій Одарич отримав підтримку більшості виборців, які взяли участь в голосуванні 25 травня 2014 року. Проте встановлення цього факту відбулося із серйозними процедурними порушеннями.

ЧОО Комітету виборців України також відмічає, що діяльність нового складу МТВК демонструє слабкий рівень підготовки до виконання покладених на неї обов’язків. Це в черговий раз демонструє безвідповідальне ставлення суб’єктів виборчого процесу до діяльності виборчих комісій. Ставши свідками численних процедурних порушень, допущених ДВК, які були виявлені під час повторного підрахунку голосів, суб’єкти виборчого процесу тим не менш подали до складу виборчої комісії людей, які дуже поверхнево обізнані із законодавством і процедурами, які їм належало вчинити.

Саме тому ми знову стали свідками порушення процедур, прописаних в законодавстві, згідно з якими мають встановлюватися результати голосування.

Стислі строки, відведені ЦВК для встановлення підсумків голосування, юридична непідготовленість і очевидна недосвідченість членів МТВК, неорганізованість роботи виборчої комісії, в діяльність якої постійно втручаються присутні на засіданні суб’єкти виборчого процесу, дають підстави стверджувати, що ми ще побачимо процедурні порушення з боку МТВК.

Наголошуємо на неприпустимості тиску на членів МТВК з боку суб’єктів виборчого процесу та неправомірного втручання осіб присутніх на засіданні комісії в її роботу. Нагадуємо, що законодавством не передбачені такі форми комунікації з виборчими комісіями, як погрози, образи, виступи без надання права голосу, переривання членів комісії, які виступають на засіданні, тощо. Закликаючи МТВК не порушувати закон, присутні на засіданні самі часто його порушують і перешкоджають нормальному веденню засідання.

Сподіваємося, що ці порушення не залишаться без уваги правоохоронних органів та новообраного міського голови. Також ми закликаємо безпосередніх свідків - суб’єктів виборчого процесу діяти в межах правового поля і робити заяви про правопорушення не лише в соціальних мережах та ЗМІ, але й в органи, уповноважені на вчинення слідчих дій та притягнення винних осіб до відповідальності.

Новообраний міський голова, як ніхто інший, має бути зацікавлений в тому, щоб результати виборів викликали довіру. Тому ми сподіваємося на те, що Сергій Одарич проконтролює і доведе до відома громади результати розслідування фактів порушення виборчого законодавства, виявлені під час встановлення підсумків голосування на місцевих виборах в м. Черкаси.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору