У Комітеті виборців вважають, що для розпуску ЦВК немає підстав

11 вересня 2019, 13:33

За даними ЗМІ, Центральна виборча комісія (ЦВК) буде розпущена Верховною Радою найближчим часом. Офіс Президента України вже підготував подання глави держави з вимогою про розпуск ЦВК до Верховної Ради. Формальним приводом стане ситуація на 198 окрузі, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидата від "Слуги народу".

У відповідь на це Комітет виборців України заявляє, що наразі для розпуску ЦВК відсутні об’єктивні підстави.

"Рішення щодо розпуску ЦВК має базуватися на об’єктивних фактах, які б свідчили про серйозні порушення в роботі ЦВК, однак за оцінкою КВУ таких фактів надано не було. Під час спостереження за виборами Президента та народних депутатів України спостерігачі КВУ справді відзначали низку проблем, пов’язаних із роботою ЦВК, однак такі проблеми швидше носили технічний характер і не були наслідком незаконних чи упереджених дій членів Центрвиборчкому", - йдеться у повідомленні.

На думку КВУ, аргументи, висловлені в подані Президента, не є такими, що свідчать про систематичні проблеми чи грубі порушення законодавства зі сторони членів ЦВК та наслідком яких має бути беззаперечний розпуск ЦВК. Більшість аргументів, зазначених у поданні Президента, побудовані на наявності низки судових рішень, якими було визнано протиправними та скасовано низку Постанов ЦВК. Зокрема, щодо реєстрації окремих кандидатів у народні депутати та вказування некоректної партійності осіб, які балотувалися.

"Такі судові рішення справді мали місце, однак не варто ігнорувати той факт, що під час виборчої кампанії неодноразово мали місце ситуації, коли рішення різних судових інстанцій не лише скасовували Постанови ЦВК, але й прямо суперечили одне одному, що було викликано, в тому числі, недосконалістю виборчого законодавства. За оцінкою КВУ Закон «Про вибори народних депутатів України» потребує значного доопрацювання, оскільки містить низку неточностей та прогалин які на практиці призводять до різночитань з боку різних органів державної влади та судових інстанцій. Більше того, варто враховувати, що досить часто рішення судів під час виборчих кампаній прямо чи опосередковано можуть прийматися в інтересах окремих політичних груп", - додають у Комітеті.

Тому апелювання лише до кількості судових рішень, якими було скасовано Постанови ЦВК не є коректним і таким, що відображає реальні проблеми в роботі Центрвиборчкому. На думку КВУ, така ситуація швидше свідчить про наявність більш глобальної проблеми, пов’язаної із різночитанням виборчого законодавства представниками ЦВК та судами, що, в тому числі, викликано його недосконалістю та потребою у повноцінній виборчій реформі.

Щодо інших аргументів, наведених у поданні Президента, то вони також не є самодостатніми і такими, що справді свідчать про нагальну потребу в достроковому припиненні діяльності членів ЦВК.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору