Нардепи ухвалили законопроект про збільшення штрафів для перевантажених фур

11 вересня 2019, 14:04

Народні депутати підтримали законопроєкт 1047, яким передбачені серезные штрафи за перевантаження фур, інформує ТСН.

Судячи з тексту документа, за порушення вантажоперевізниками установлених габаритно-вагових норм на 5-10% без необхідних дозволів карається штрафом у 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (близько 8,5 тисячі гривень).

Якщо ж фура перевантажена на 10-20% понад норму, то стягнення виростає до тисячі неоподатковуваних мінімумів, а якщо навіть більше, ніж на 20%, – до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів.

Адміністративну відповідальність за порушення несе відповідальна особа, за якою зареєстрована вантажівка. Якщо ж фура закріплена в Єдиному державний реєстр транспортних засобів за належною особою, то тоді ця людина і несе відповідальність.

У тому випадку, якщо в реєстрі відсутні відомості про керівника юридичної особи, то штраф сплачує людина, яка виконує повноваження керівника такої юрособи.

Також законопроєктом 1047 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про окремих питаннях здійснення габаритно-вагового контролю" передбачено, що адміністративно-господарські штрафи будуть зараховуватись у державний дорожній фонд України.

Коментарі

Вгору