У холодноярських Мельниках відгомонів “Козацький заміс” (ФОТО)

23 листопада 2021, 15:53

Запланований на листопад популярний холодноярський фестиваль "Козацький заміс" відбувся минулої суботи. Програма фестивалю традиційно була насиченою цікавинками, які задовольнили як дорослих, так і дітей.

Ініціатором та засновником є заступник директора ТОВ "НВФ "Урожай" ПрАТ "МХП" та  голова ГО "Холодний Яр — Україна" Юрій Романча. Завдяки його підтримці групи компаній МХП фестиваль вже багато років фігурує в топі найпопулярніших фестивалів України.

Зазвичай "Заміс" шанувальники фестивалю чекають у будь-яку пору року. У Мельниках вже стало традицією збиратись на фестиваль тричі на рік — навесні тут закликають Весну, влітку влаштовують відповідні сезону мистецькі забави, а до дня козацтва та Покрови організовують так званий "Козацький заміс". Цього року дату його проведення посунули на двадцяті числа листопада. Втім, з дотриманням усіх карантинних обмежень охочі мали можливість потрапити на фестиваль.

Патріоти та черкаське козацтво традиційно розпочало фестиваль вшануванням героїв Холодного Яру біля місця загибелі отамана Холодного Яру Василя Чучупаки.

Урочистості продовжив виступ козаків-гопаківців під керівництвом Олександра Проценка. Далі програма фестивалю естафетно перейшла до спортивної частини. На "Козацькому Замісі-2021" вперше відбувся велелюдний марафон. 800 бігунів подолали відповідну дистанцію маршрутом, який проліг холодноярськими стежками. Переможці отримали відзнаки та медалі.

Традиційно "Козацький Заміс" надав майданчик для реалізації творчих можливостей митцям, поетам, художникам, народним умільцям та підприємцям. Вперше тут опробували нову піч, в якій за старовинними рецептами Артур Жуковський приготував смачний хліб.

Для присутніх виступили "традиційні" гурти, вітали на сцені й новачків — гурти "Корсунь-Сіті", "Сага" та "Колір Ночі". Добрим настроєм зустріли виступи актора Олега Телятника, відомого байкаря та сценариста Сашка Лірника, лірника Віктора Пашника, співака Василя Нечепи, "голосу Майдану" Володимира Гонського.

Як зазначає директор ТОВ НВФ "Урожай" ПрАТ "МХП" Олександр Воскобойник, відмінність фестивалю "Крутий Заміс" від інших, що проходять на Чигиринщині, у тому, що це не просто "тусовка".

- Це вже цілий проект, що має свою філософію та цикл заходів (сезонні фестивалі, ярмарки майстрів, Школа гончарства та Музей ремесел Холодного Яру в Мельниках, етноарткафе "Крутий Заміс" у Черкасах). Все це спрямовано на відродження туристичної привабливості Чигиринщини, відновлення старовинних ремесел, адаптацію їх до сучасності. "Крутий заміс" круто підкреслює силу Чигиринщини, залучає інвестиції, туристів і таланти. Виступати партнером такого фестивалю дуже важливо для нас, адже він надихає на нові ідеї й проекти багатьох людей. А це шлях до розвитку громад, — зазначив він. - "Крутий Заміс" — це Холодноярський ярмарок, смачна кухня, духмяний глінтвейн та гарячий чай, майстер-класи з гончарства, катання на коневі, спілкування з тваринами, заманливий пошук символу фесту — Сонцезавтра, відвідування "Місця Сили", піші екскурсії по Холодному Яру та багато ще чого дуже цікавого. Тому так і тягне сюди, у Мельники, творчий та патріотичний люд. Ми продовжуємо розвивати територію фесту. Вже проклали штучну річечку з трьома місточками, влаштували піч, яку невдовзі розпишемо, прикрашаємо фест гончарними скульптурами та плетеними витворами з соломи.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору