У кардіоцентрі 68-річному черкащанину імплантували три стенти

16 листопада 2022, 08:37

У Черкаському кардіологічному центрі прооперували 68-річного пацієнта. Дмитро Феодосійович Возний - фельдшер швидкої, який сам протягом 32 років рятував життя інших. Днями у кардіоцентрі йому було імплантовано три стенти коштом державної програми з лікування інфарктів.

Уперше чоловік звернувся по допомогу в кардіоцентр ще 19 років тому. Дмитро Возний став одним із чотирьох пацієнтів, яким у 2003 році медики провели коронарографію. Серед усіх він виявився найскладнішим.

“Я дуже добре знаю цього пацієнта, особливо він запам‘ятався після першої коронарографії, коли був діагностований критичний стеноз стовбуру лівої коронарної артерії і пацієнта буквально з ангіографічної операційної перевезли в кардіохірургічну”, - пригадує головний лікар кардіологічного центру Світлана Журба.

Дмитру Возному було терміново проведено шунтування, а протягом наступних років - імплантовано шість стентів.

Два тижні тому чоловік знову відчув біль у серці. Після проведення коронарографії стало зрозуміло, що три стенти, які було встановлено у шунт раніше, почали закриватися.

“Пацієнту було імплантовано три стенти у вже існуючі стенти у шунті. Це не дуже типова операція, навіть доволі рідкісна. Але ми консультуємося із закордонними колегами, європейський досвід уже давно засвідчив високу ефективність подібних операцій”, - зазначає завідувач відділення інтервенційної радіології Олександр Білоус.

Вчасна діагностика та операція у 2003-му році продовжила життя Дмитру Возному, констатує завідувач відділення гострої коронарної недостатності та порушень ритму Ольга Прошак.

“Ми не можемо зупинити процес атеросклерозу, але в наших силах - загальмувати цей процес і виправляти ті критичні проблеми, які виникають. Це дає можливість людині жити. Не просто жити, а бути активним і працездатним”, - додає Ольга Володимирівна.

За інформацією Черкаського обласного кардіоцентру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору