У Каневі почали стерилізувати та вакцинувати безпритульних тварин

29 березня 2017, 15:38

26 березня в Каневі стартував проект зі стерилізації безпритульних тварин (собак), що реалізується Міжнародною благодійною організацією "Чотири лапи" (м.Відень, Австрія) за підтримки Канівського міського голови Ігоря Ренькаса в партнерстві з КП "Місто" та громадськими активістами міста, пише "Дніпрова Зірка".

У рамках реалізації проекту до Канева завітають фахівці ТОВ "Чотири лапи Україна", які упродовж двох тижнів  будуть  проводити  масову стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин на базі КП "Місто" (директор Д.Шайдаров). Крім того, кожну тварину буде обліковано, ідентифіковано спеціальними кліпсами, а після проведення операції буде повернуто до природного ареалу існування, іншими словами - повернуто в місце, де її було спіймано.

90% тварин відловлюються фахівцями організації (без застосування спеціалізованих засобів відлову), штатний спеціаліст-ветеринар  має унікальний досвід проведення тисяч стерилізаційних операцій - ці навики та знання будуть передані працівникам КП "Місто", які в подальшому будуть самостійно опікуватися питанням регулювання чисельності безпритульних тварин в Каневі.

Перемовини з  "Чотирма лапами" щодо співпраці з містом велися ще з 2015 року, але враховуючи насичений графік організації, співпраця відкладалась на невизначений термін.

Торік у Каневі було затверджено Програму регулювання чисельності безпритульних тварин на 2016-2020 р.р., що передбачає вирішення проблеми безпритульних тварин шляхом стерилізації та вакцинації проти сказу. Перед затвердженням проект Програми було погоджено із координатором проекту "Чотири лапи Україна" Олександрою Лісчишиною, яка, до речі, й ініціювала в 2017 році (разом із Черкаським обласним благодійним фондом "Еко-Центр") приїзд мобільної ветеринарної  групи фахівців до нашого міста. В свою чергу, Черкаський обласний благодійний фонд "Еко-Центр" в грудні цього року передав КП "Місто" обладнання для облаштування  карантинного пункту (даний проект реалізовано завдяки допомозі Канадського фонду місцевих іні-ціатив).

До співпраці запрошуються волонтери та опікуни безпритульних тварин, адже 31 березня та 7 квітня організаторами передбачено проведення так званого Дня волонтера, коли кожен зможе привести тварину на базу КП "Місто", де її буде стерилізовано, проведено вакцинацію від сказу та повернуто опікуну.

 

Вгору