У Каневі планують створити «Інклюзивно-ресурсний центр»

23 квітня 2018, 07:08

Для забезпечення права дітей від 2-х до 18-ти років із особливими освітніми потребами у Каневі планують створити «Інклюзивно-ресурсний центр», повідомляє «Kanos».

На розгляд депутатів Канівської міської ради виносять проект рішення «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».

У пояснюючій записці вказано на значне зростання в останні три роки кількості дітей із особливими потребами у місті Каневі. Адже у 2017-ому році в ПМПК перебуває на обліку 1973 дитини з порушеннями розвитку, з них 327 дітей потребують психолого-педагогічної корекції.

У розрізі області Канів посідає третє місце щодо організації інклюзивного навчання. Відтак станом на 12.12.2017 у місті на інклюзивному навчанні перебуває 18 дітей у ЗНЗ та 3 дитини у ДНЗ. На базі зазначених вище освітніх закладів для дітей з особливими освітніми потребами сформовано 9 класів і 2 групи.

Варто відзначити, що фінансування «Інклюзивно-ресурсного центру» при відділі освіти виконавчого комітету Канівської міської ради  потребує коштів з місцевого бюджету.

Для надання психолого-педагогічної допомоги в центрі планують ввести такі посади: вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, практичного психолога, вчителя лікувальної фізкультури.

Для діяльності Центру необхідні приміщення, у яких облаштовуються приймальні, кімнати для надання індивідуальної психолого-педагогічної допомоги, проведення групових психолого-педагогічних занять, вчителя-логопеда, занять з лікувальної фізкультури, фахівців центру, проведення спільних засідань фахівців центру, кабінет директора центру, технічні приміщення тощо.

 

Коментарі

Вгору