У Кам’янській ОТГ розвиватимуть туризм на 7,3 мільйони гривень, отриманих від ЄС

21 березня 2018, 06:49

Проект із розбудови та облаштування туристичного об’єкту "Тясминський каньйон" в м. Кам’янка переміг у конкурсі проектів регіонального розвитку, які будуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

- Кам’янка отримає 7345000 гривень – і до кінця року ми плануємо завершити усі роботи із благоустрою об’єкту, завдяки якому наше місто зможе приваблювати туристів з усього світу, - зазначає міський голова Володимир Тірон. - Проект передбачає модернізацію Кам'янського державного історико-культурного заповідника та Кам'янського державного літературно меморіального музею О. С. Пушкіна та П. І. Чайковського - і створення на їхній базі туристичних маршрутів Тясминським каньйоном. Проектом передбачено створення під'їздів та підходів до Тясминського каньйону, облаштування 3-х джерел, прибережної зони,  пішохідних доріжок, оглядових майданчиків,  сходів, місць для купання та відпочинку.

Переможний проект став результатом партнерства Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону), Черкаської агенції регіонального розвитку та Кам’янської  об’єднаної територіальної громади.

Заплановано, що після виходу проекту на планову потужність, туристичний потік до ОТГ (та регіону загалом) зросте до 3-15 тисяч туристів за сезон, прогнозоване річне збільшення надходження до бюджетів всіх рівнів – 5 мільйонів гривень,  у тому числі до місцевого - 3 мільйони, державного - 2 мільйони.

Внаслідок  реалізації проекту Кам'янська громада отримає нові робочі місця, нові надходження до бюджету та нові можливості для розвитку.

- Черкащина - один із найбільш історично цікавих та туристично привабливих регіонів України, поки що дуже обділений туристичною увагою. Тут формувалася історія козаччини, відбувалися визначні події, пов’язані з боротьбою за українську незалежність. Князівська доба також не пройшла мимо – частина населених пунктів Черкащини були форпостом ще Київської Русі. Тому хочеться вірити, що проект Тясминського каньйону стане першим позитивним прикладом для масштабного розвитку цього напряму на Черкащині, - констатує радник з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва. - Можливості, які відкриваються перед місцевими ОТГ та амбітність значного числа їхніх керівників, сприятимуть подальшій розбудові туристичної сфери області та зростанню благополуччя її мешканців.

Поділитись

Коментарі

Артем сказав:

Радує те, що в Україні почав розвиватись туризм. До цього якось воно все плило по течії, ніхто не займався цим, але в усьому світі туризм приносить купу грошей до загального бюджету. Ми з https://v-mandry.com цієї весни їздили до озера Синевир. Мали на меті не так як відпочинок, а подивитись, що змінилось з 2014 року.
1. Ми побачили значно більше людей. Перед цим ми їздили 2014 в серпні. В 2017 році ми теж їхали в серпні
2. Поспілкувавшись з місцевими ми зрозуміли, що збільшилась кількість туристів з Польщі і Білорусії.
3. Покращився сервіс. Місцеві садиби, готелі зрозуміли, що у туристів з Європи більше грошей, але і більші вимоги.

Загалом динаміка лишається позитивною. Більшість областей України задумуються над розвитком туризму.

Василь сказав:

Глянув фото на сайті
https://www.mandry.ck.ua/%D1%82%D1%8F%D1%81%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D0%B9%D0%BE%D0%BD/ дійсно є там на що подивтись і погуляти

Вгору