У Хуторах набирає обертів протистояння селян та “дивного” луганського підприємства

08 травня 2015, 09:30

1431006155_zar

У селі Хутори Черкаської області сьогодні відбувся пікет працівників птахофабрики “Перше травня”. Люди вимагають в дирекції підприємства заробітну плату, яку їм не виплатили ще за лютий, пише Дзвін.

Як розповідають працівники підприємства, ситуація склалася дуже неоднозначна. Птахофабрика “Перше травня” була збудована дуже давно, ще за Радянського cоюзу. І ось тепер в 2015-му році їм повідомили, що птахофабрика стала збитковою? І вона буде поглинута луганським птахогосподарством “Червоний Прапор”.

Працівниця підприємства Леся стверджує, що керівництво спеціально влаштувало “концтабір” для курей, адже протягом місяця їх навмисне не годували, і в день від голодної смерті помирало близько тисячі курей. На заклики працівників забити і продати птахів, керівництво говорило, що “все іде по плану” і “так треба”. Коли основне поголів’я курей, а це більше 30 тисяч, померло, людям повідомили, що оскільки кури не виконали план по кількості знесених яєць, то зарплата працівникам не начислиться. Потім дирекція почала розповсюджувати інформацію, що птахофабрика стала нерентабельною, тому вона реорганізовується в іншу юридичну особу – луганську філію птахогосподарства “Червоний прапор”, а працівники повинні “добровільно звільнитися по-хорошому”. Але після звільнення працівників, їм не тільки не виплатили зарплату, а й відмовляються надати жодні документи, що підтверджують їх роботу і звільнення. Охорона просто не пускає в приміщення нікого з викинутих на вулицю працівників. Тож люди звернулися в прокуратуру та попросили допомоги у сільського голови.

“Троє охоронців застосували силу до нас жінок, аби не пустити в бугалтерію” – каже екс-працівниця “Першого Травня”

В цей час директор курника вийшла до людей разом з чиновниками Черкаської РДА і на камери пообіцяла залагодити всі фінансові питання найближчим часом. Проте люди обурились черговій, на їхню думку, брехні. Директриса в свій час дуже нервово реагувала на присутність журналістів та їх зацікавленість у “каламутних” справах вже луганської фірми і дивним банкрутсвом “Першого травня”. Жінка в якийсь момент навіть спробувала вибити мікрофон у журналістки черкаського телеканалу.

Колишні працівники підприємства пов’язують такі дії власників із тим, що відбулось навмисне моріння голодом птахів, і це було зроблено для того, щоб за документами банкрутство виглядало природнім, ніби пташники стали нерентабельні і кури дохнуть із нез’ясованих причин. Люди припускають, що тепер власники зможуть отримати від держави дотації, взяти кредити під вже нібито нову луганську фірму, начебто це переселенці тут бізнес влаштували, та не виплатити старі кредити у зв’язку з банкрутсвом. Також акції збанкрутілої птахофабрики з величезною заборгованістю будуть оцінені в копійки. Хоча насправді всім зрозуміло, що пташник був надрентабельним, зокрема яйця “Першого травня” експортувалися по сто тисяч штук щотижня в республіку Іран за валюту…

Подібні дії керіництва птахофабрики, яка за нашою інформацією є у власності мільярдера Олега Романовича Бахматюка, виглядають дуже неоднозначними, і можуть бути відвертим шахрайством в особливо великих розмірах. Байки про нерентабельність птахофабрик не викликають ніякої довіри, адже та ж “Наша Ряба” в тому ж Черкаському районі насильно хоче побудувати 15о пташників, з відвертим лобіюванням будівництва голови Черкаської РДА Костянтина Омаргалієва. Дивним і виглядає відверте знущання над людьми, адже після моріння голодом курей до смерті, тепер вже працівників і їхні сім’ї хочуть замордувати голодом, місяцями не платячи зарплату. Хоча статутний капітал підприємства близько 6 мільйонів гривень, а Бахматюк Олег Романович за оцінками американського журналу “Forbes” має статків близько 15 мільярдів гривень. Тож доводиться чекати тільки на реакцію Черкаської обласної прокуратури та сподіватися на принципову позицію обласної влади.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору