У гідрометцентрі розповіли, яка погода буде на Черкащині наступного тижня

14 червня 2019, 16:08

У гідрометцентрі розповіли, яка погода буде на Черкащині наступного тижня

З 10 червня денні максимуми температури повітря становлять +31..+32º, вночі +18..+20º, температурний фон вище норми на 6-7º, при цьому сонце світить по 15 годин, ніч виявляється короткою та дуже теплою.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Така погода обумовлена загальною циркуляцією атмосфери, яка на початку літа ще не заспокоїлася. У помірних широтах центральної Європи панує сонячний та сухий антициклон. Атлантичні циклони, які рухаються на схід, оминають його по більш північних широтах, над Чорним морем «зависла» циклонічна депресія.

Попереду святкові вихідні, і атмосфера «підкидатиме дрова» у червневу піч – максимальні температури повітря очікуються +30..+33º, вночі +20..+22º. Істотних опадів не чекаємо.

На початку нового тижня: температура спаде не кілька градусів, вдень +27..+29º, вночі +14..+19º, та переважно сухо.

Спека влітку на Черкащині – явище звичайне і буває вона у нас починаючи з травня. Так, наприклад у 2007, 2009 роках наприкінці травня та на початку червня температура підвищувалася до +32..+34º. Середня кількість днів зі спекою в червні 2-3, а в 1975 році їх було аж 17.

Чому зараз нам так важко сприймати спеку? По-перше: лише перша половина літа і наш організм не встиг адаптуватися до таких високих температур, що є більш приємливим у липні-серпні. В умовах міста людина знаходиться в оточенні нагрітих асфальту і будівель, тому теплове навантаження у місті – більше, ніж у сільській місцевості. Крім того, додається негативний вплив забрудненого повітря міста.

Коментарі

Вгору