У двох дитсадках Звенигородки діти дихатимуть повітрям із частинками солі

14 лютого 2024, 14:24

У двох дитячих садках Звенигородки відкриють соляні кімнати для галотерапії - дихання повітрям із частинками солі. Для цього відділ освіти виконкому Звенигородської міської ради вже закупив обладнання - два галогенератори - апарати, які інтенсивно насичують повітря соляним аерозолем.

У відділі освіти говорять, що шукають шляхи, як підтримати й зміцнити здоров’я дітей, які, особливо цієї зими, через постійні респіраторні хвороби не можуть відвідувати заклади.

"Думаю, якщо не всі, то більшість з нас чули і знають про соляні печери, про їхні лікувальні властивості й потужний оздоровчий ефект для людей з хворобами органів дихання, - розповідає про новий проект міської ради начальник відділу освіти Лариса Кочерга. - Вчені знайшли спосіб штучно відтворити ще донедавна унікальний мікроклімат цих природних утворень. Зараз маємо в Україні ефективні й відпрацьовані методи такої профілактики. Отже, організовуємо її для звенигородських дітей. Для початку обрали два садочки з найбільшою чисельністю вихованців - “Малятко” та “Берізка”, і вже завезли туди галогенератори".

Саме обладнання коштує порівняно недорого, кажуть в міськраді, більша складність в організації профілактики. Для цього необхідно виокремити кімнати у дитячих садках та належним чином їх облаштувати, щоб у них можна було підтримувати показники мікроклімату за температурним і світловим режимами, а також вологістю повітря. Все це робитимуть під наглядом та за безпосередньої участі медичних працівників, які й контролюватимуть організацію профілактики та оздоровлення в кожному із закладів.

За інформацією Звенигородської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору