У документальному фільмі черкащани боялися побачити себе

19 грудня 2014, 14:42

11121121

Стрічку про події Майдану та Революції Гідності презентували у Черкасах 18 листопада, інформує ГромЧе.

Черкаси стали 17 містом, де відбувся прем’єрний показ документального фільму «Сильніше, ніж зброя». Він став можливим зокрема і завдяки сприянню Громадянського руху «За процвітання Черкащини».  Свою роботу черкащанам презентували творці проекту #BABYLON’13.

– З 22 січня цей фільм виходить у широкий прокат у кінотеатрах країни. Сьогодні ж ми можемо показати його завдяки активістам, які допомогли усе це організувати. Вони роблять це власними силами, що для нас важливо. Адже ми не маємо можливості і ресурсів, – відзначив режисер проекту «Вавилон 13» Костянтин Кляцкін.

За словами оператора проекту Андрія Котляра, це вперше за останні 20 років саме документальний український фільм виходить у широкий прокат.

– Пов’язано це із важкими подіями української історії, але від цього стаємо сильнішими, – відзначив перед початком показу Андрій Котляр.

Аби переглянути фільм у залі зібралися майданівці, активні учасники Революції Гідності, люди із активною життєвою позицією.

– Чесно кажучи, я боюся цього фільму. Боюся, побачити в ньому себе… Хай не на екрані, але у тих подіях. Рана ще занадто свіжа, – зізнався перед показом один із глядачів.

 

І дійсно, фільм на багатьох справив вильне враження. Адже фільм фактично є хронологією еволюції українських реалій – від стихійної спроби захоплення Адміністрації Президента 1-го грудня до кривавих боїв у руїнах донецького аеропорту.

– Я не уявляю собі, яку силу потрібно було мати режисеру аби із тисячі годин відзнятого матеріалу обрати лише півтори години відео для цього фільму, – поділилася враженнями черкаська активістка Наталя Вернидуб. – Гадаю, Майдан вартий того, аби про кожен його день і про кожного героя було віднято окремий фільм…

Після показу усі охочі мали нагоду поспілкуватися із його творцями. Чимало питань стосувалися подій на Сході, де нині учасники проекту #BABYLON’13 активно знімають нові роботи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору