У Дніпрі біля річпорту рятувальники витягли ледь живого 75-річного плавця

11 червня 2014, 10:52

Для 75-річного жителя Черкас 10 червня стало, можна так сказати, другим днем його народження. Оскільки лиш дивом цей чоловік лишився в живих. Завдяки зусиллям рятувальників КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба», які оперативно прибули на виклик про допомогу та професійно спрацювали з пошуку людини в акваторії Дніпра, горе-плавця вдалось виявити та вчасно надати медичну допомогу, в буквальному розумінні слова, врятувавши йому життя.

Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.

Начальник управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Юрій Кривошея розповів, що ця подія трапилась у вівторок, 10 червня, близько 16-ої години поблизу Річкового порту.

– На телефонний номер «101» надійшло повідомлення від відпочиваючих у районі пірсу щодо людини у воді, яка тривалий час не виходила на берег, а згодом – взагалі зникла з поля зору. На виклик прибули наші рятувальники з комунальної установи «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба», які чергували на пляжі «Смілянський». У пошуках можливого постраждалого рятувальники на моторному човні обстежили значну ділянку акваторії Дніпра поки не виявили майже у непритомному стані похилого чоловіка, 1939 року народження. Він був фізично дуже виснажений з явними ознаками переохолодження. Після доправлення чоловіка на берег йому відразу надали необхідну медичну допомогу, – повідомив Юрій Вікторович.

За його словами, те, що цього чоловіка вдалось витягти з води живим – фактично диво. Оскільки він був майже без свідомості і практично не подавав ознак життя. Проте піти на дно йому завадив саморобний рятувальний жилет, виготовлений з поліетиленових пляшок, який і тримав тіло чоловіка на воді.

– Особливо хотів би відзначити професійність та оперативність дій наших рятувальників. Зауважу, що пошуки цього чоловіка тривали майже півгодини. Стрімкою течією його віднесло далеко від того місця, на яке раніше вказували відпочиваючі з берега, – розповів Юрій Кривошея.

В той же час відзначив, аби запобігти у подальшому подібних випадків, варто купатись лише у відведених для цього місцях – на обладнаних відповідним чином пляжах, де є рятувальні пости.

– Тоді як на території Річкового порту купатись категорично заборонено, зважаючи на близькість до фарватеру та стрімку течію Дніпра у цьому районі. З огляду на ці фактори, навіть досвідчені плавці можуть не розрахувати свої сили і піти на дно. Тому, звертаюсь до всіх черкасців та гостей нашого міста з проханням – купайтесь лише у відведених для цього місцях. Це допоможе зберегти кожному з вас здоров’я та життя, – наголосив Юрій Вікторович.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору