У департаменті освіти кажуть, що завідувачка ДНЗ незаконно облаштовувала укриття

15 червня 2022, 11:43

Фото: Суспільне.Черкаси

У департаменті освіти звинуватили завідувачку одного з дитсадків Черкас у тому, що вона одноосібно прийняла рішення переоблаштувати підвал ДНЗ в укриття. Нагадаємо, днями повідомлялось про ініціативу керівника одного із ДНЗ міста зусиллями колективу облаштувати укриття в закладі.

У департаменті освіти та гуманітарної політики ЧМР оприлюднили офіційну позиція щодо облаштування такого укриття у ДНЗ.

Наразі будь-які роботи у приміщенні садочку припинились, оскільки офіційно це приміщення не може взагалі використовуватись. Згідно наявної документації та згідно Порядку облаштування укриттів у закладах освіти, це приміщення не підпадає під таке, що можна облаштувати як укриття.

Нещодавно призначена завідувачка одного із садочків одноосібно прийняла рішення почати «підготовку» одного з приміщеннь закладу, яке на її розсуд можливо було б облаштувати, як таке, що слугуватиме укриттям. Було залучено технічних працівників, а також запропоновано вихователям, які зараз перебувають у відпустках, на волонтерських засадах прийти та допомогти із розчищенням обраного приміщення.

Департамент освіти та гуманітарної політики є уповноваженим органом засновника закладів дошкільної освіти, а тому останні зобов’язані узгоджувати початок будь-яких робіт у закладі, адже це пов’язано, в першу чергу, із безпекою працівників, які виконують не заплановані та не передбачені у посадових обов’язках роботи.

Окрім цього, зазначають у департаменті, поблизу садочку знаходиться укриття, облаштоване жителями прилеглого будинку та яке може використовуватись закладом освіти, адже воно знаходиться у пішій доступності та час ходьби до нього не перевищує 5-ти хвилин.

Наразі, питання облаштування укриття перебуває на щоденному контролі департаменту освіти та гуманітарної політики та, оскільки згідно з технічною документацією, підстав облаштовувати там укриття не може бути, задля безпеки і дітей і працівників, при відкритті закладу буде використовуватись укриття, яке розташоване поблизу.

Наразі в департаменті сформована комісія, з метою моніторингу та надання методичних рекомендацій щодо облаштування будівель та приміщень, які можуть бути тимчасово використані як укриття для учасників освітнього процесу.

За інформацією департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

яків миколайович :

Впевнений, що завідуюча порушила з кілька десятків діючих законодавчих та нормативних актів.
Водночас, впевнений, що вчинила вона правильно – з точки зору здорового глузду.
Від оголошеня тривоги до виникнення реальної небезпеки минає 5-15 хвилин. За цей час можна ще встигнути одягти дітей і перевести до підвалу. Вести їх в інше місце – часу вже не буде.
Підвал не врятує від прямого попадання важкої ракети. Але якщо вдарить десь поблизу – навіть при повному руйнуванні будівлі діти в підвалі не постраждають.

D :

Тобто виходячи з вашої логіки порушення кілька десятків діючих законодавчих та нормативних актів це правильно? Де ж тут здоровий глузд? Ці законодавчі акти писалися саме для захисту людей, а тут виходить навпаки. Людина свідомо наражає на небезпеку інших громадян.

Вгору