У Чигиринських лісах стартував сезон “головного болю” для лісівників

10 липня 2015, 12:10

musorgr[1]-7r5v5t5bГрибний сезон активно стартував на Чигиринщині. Навіть у будні в місцевих лісах велелюдно, а вихідними тут просто аншлаги, – констатують трушівські лісівники. Така любов до природи додає чимало клопотів та тривог лісівникам, пише "Ремарка" із посиланням на Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Місцеві жителі з ентузіазмом користуються нагодою підзаробити, реалізуючи "улов" прямо на узбіччях траси. Гості теж залюбки їдуть на "тихе полювання" до чигиринських лісів.

Така любов до природи додає чимало клопотів та тривог лісівникам. І не лише через низьку культуру поведінки окремих "мисливців" та засмічування лісових масивів. 

– У пожежонебезпечний період найпопулярніші у грибників ділянки стають просто зоною ризику, – розповідає директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр. – Адже недбале чи необережне поводження з вогнем, залишеним без нагляду, чи не повністю погашене багаття у хвойних лісах можуть швидко стати причиною загорання лісу.

Навіть сильні дощі рятують ситуацію ненадовго. Піщані грунти глибоко не пропускають вологу, затримуючи її на поверхні. На сонці вона швидко випаровується і вже за кілька днів дощовий "захист" зникає. Що вже говорити про тривалий спекотний період, – зауважують лісівники.

– Щоб привернути увагу гостей лісу до проблеми лісових пожеж було встановлено спеціальні застережні та роз’яснювальні аншлаги. Проте, на жаль, не всі відпочивальники дотримуються згаданих порад, – констатує головний лісничий Чигиринського лісгоспу Сергiй Перов.

Тож лісівники застерігають: в гонитві за дарами лісу – не забувайте дбати і про сам ліс. Адже з маленької іскри бувають великі пожежі. І лише спільними зусиллями та власною відповідальною поведінкою можна уберегти ліси від вогню. 

Коментарі

Вгору