У Чигирині відкрили для туристів резиденцію Хмельницького

20 квітня 2015, 13:30

1418310863_chigirin

Резиденція Богдана Хмельницького під Замковою горою в Чигирині вже відкрита для відвідувачів. На території гетьманської резиденції, що її почали відбудовувати у 2006 році, туристи можуть побачити будинок гетьмана, військову скарбницю, вартівню, поварню, людську та військову канцелярію, інформує Дзвін.

Військова канцелярія – будівля, де розміщувалася головна установа гетьманського діловодства. Тут займалися складанням та копіюванням гетьманських державних документів – універсалів, грамот, указів, вели та зберігали дипломатичне листування.

Із усіх будівель на території резиденції лише військова канцелярія відкрита для відвідування. Тут у кількох кімнатах облаштовано невеликий музей, де можна побачити подарунки, які підносили посли гетьману (у вітринах – муляжі), зброю, зразки давньої документації.

Цікаво, що всі приміщення “гетьманського офісу” як для сучасної людини досить малі. Екскурсовод Віктор Гугля пояснює, що в часи Хмельницького люди були дещо нижчими на зріст. Середній зріст був 1,7 м. Скажімо, за оцінками вчених, гетьман Богдан був заввишки 1,8 – 1,9 м і вважався дуже високим чоловіком. Та й кам’яні будівлі були радше розкішшю, тому будувати намагалися економно.

Квиток до гетьманської резиденції коштує 3 гривні для дорослих і 1 гривня – для дітей.

Поділитись

Коментарі

Вгору