У ЧНУ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція

29 лютого 2016, 17:10

2 (1)

95-річному ювілею Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького присвятили Всеукраїнську науково-практичну конференцію.

Науковці, випускники університету, гості з вищих навчальних закладів Черкащини та України у плідних дискусіях і спогадах говорили про університет.

3 (1)

Вітаючи учасників конференції, перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль зазначив:

— Університет, незважаючи на поважний вік, вирує молодим життям, що спонукає науковців до нових досягнень. Університет імені Богдана Хмельницького завжди в авангарді національно-патріотичного руху, а влада завжди буде партнером усім, хто сприяє поступальному руху України до європейського майбутнього.

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський подякував усім, хто десятиліттями готує для освітньої галузі кадри.

— Саме на базі Черкаського національного нині Міністерство освіти і науки розглядає можливість створення потужної науково-освітньої установи, — поділився він перспективними планами.

4 (1)

Перший проректор університету Василь Мойсієнко подякував владі за підтримку. Він окреслив етапи становлення вищого навчального закладу. Розповів про його видатних випускників, які прославили не лише навчальний заклад, а й Україну. Про науково-педагогічний склад, про талановитих студентів. Згадав усіх тих, хто упродовж майже століття забезпечував поступ і розвиток Черкаського національного та розповів, яким навчальний заклад є нині, що пропонує своїм студентам.

6 (1)

Теплі слова і щирі побажання на адресу ювілярів висловили керівники та представники вищих навчальних закладів Кіровограда, Сум, Переяслав-Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Черкаської області. Ці заклади єднає те, що саме випускники Черкаського національного відіграють у їхньому розвитку провідну роль. Багато з присутніх на конференції гостей і самі колись отримали вищу освіту в його стінах. Директор Черкаського економіко-правового коледжу Микола Зажирко пригадав навіть, як у студентські роки танцював у самодіяльному народному колективі «Черкащанка».

— Університет — старший учитель серед вищих навчальних закладів області. Адже від 20 до 50% їхнього викладацького складу — випускники нинішнього ЧНУ, — сказав він у вітальному слові.

Фото В.Надточія

Привітали рідний університет та поділилися студентськими спогадами проректор Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко, директор коледжу економіки і управління Східно-Європейського університету Сергій Шамара і багато інших.

Виші-партнери Черкаського національного розповіли про співпрацю та спільні проекти.

Фото Віктора Надточія

Чистою українською мовою привітала університет докторантка університету «Нортумбрія» (Велика Британія) Інга Фреймене. В Україні вона вивчає протестні рухи, зокрема, події Майдану. Британський науковець подякувала черкаським колегам за участь у суспільному русі і закликала продовжувати формувати нове громадянське суспільство.

Провідні історики ЧНУ ознайомили учасників конференції з основними етапами становлення рідного університету.

Фото Надточія В.

— Ініціаторами його створення були представники української інтелігенції, а не компартійні чи державні структури, — переконаний професор Віталій Масненко. У своєму дослідженні він довів, що поява вищої школи у Черкасах безпосередньо пов’язана з національним відродженням та становленням модерної української нації.

— Прикметно, що ідея заснування вищого навчального педагогічного закладу зародилася у середовищі черкаської інтелігенції у буремні роки Української національної революції та визвольних змагань, — вважає Віталій Васильович.

Професор Василь Мельниченко дослідив повоєнну історію навчального закладу, його розбудову, наукові, спортивні досягнення. Пам’ятні світлини ілюстрували той період у житті навчального закладу.

Темою дослідження професора Анатолія Чабана був сучасний період у розвитку університету: часи незалежності, часи змін і суспільних потрясінь, зміни в навчальному процесі, керівництві навчального закладу, участь університетської громади у двох демократичних революціях та АТО і перспективи закладу.

На чотирьох секційних засіданнях обговорено основні аспекти роботи науковців університету, їхні здобутки за майже століття. Серед них — становлення та розвиток математичних і природничих наук, психолого-педагогічної освіти, фізкультури та спорту, викладання гуманітарних наук у Черкаському національному університеті. Окреме секційне засідання присвячене діяльності наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича.

На конференцію «Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького — 95: історія та сучасність» підготовлено близько ста доповідей. Усі вони будуть опубліковані у спеціальному тематичному збірнику.

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, фото: прес-служба ЧНУ ім. Б.Хмельницького та Віктора Надточія

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору