У “Черкасиобленерго” розповіли про “енергетичних” улюбленців

08 серпня 2020, 18:36

У них різний зріст, вік і звички. Імена теж різні – від звичайного Рекс до чисто «професійного» Ізолятор.
Собака – не тільки друг, а й помічник людини. Чотирилапих «енергетиків» РЕМ працівники сприймають як членів колективів, а деякі з них навіть щодня разом із усіма «ходять на роботу», - повідомляють у "Черкасиобленерго".

Собаку-улюбленицю працівників Смілянського міського РЕМ звати Анфіса. Прийшла вона із сусіднього підприємства ще в 2014 році. РЕМівці люблять собаку і охоче її підгодовують, ділячись обідом.

Вона сповіщає про прихід відвідувачів і «нюхом чує» енергетиків, розпізнає своїх і чужих. За словами працівників "Черкасиобленерго", чотирилапа улюблениця людину, яка тільки прийшла влаштовуватись на роботу, відразу приймає за свою й не гавкає.

А в Уманських енергетичних мережах є аж два хвостатих помічники – білий Рекс і чорна Найда.

На підприємстві собак люблять за те, що вони добросовісно стережуть територію – коли заходить хтось не з персоналу, то реагують як сигналізація. Знає їх і кожен працівник, адже саме вони вранці проводжають усіх від прохідної до будівлі.

У Катеринопільському РЕМ кожен знає Жулю – у 2018 році її привезли з відрядження працівники ОВБ. Знайшли на дорозі, прив’язану, з табличкою "Люди, врятуйте собаку".

Електромонтер зв’язку Віктор Грущінський, який врятував собаку, каже, що знайшов її зимою.

– Було холодно. Я її пускав у гараж погрітися. Потім зробив будку, де вона привела шістьох цуценяток. Вийшло так, що я їй приділяв більше всіх уваги, тому і прив’язалася до мене: куди я – туди і вона. Доглядав, годував, і її, і малечу, - розповідає Віктор Грущінський.

Інші працівники підприємства балували смаколиками чотирилапих від випадку до випадку, а Віктор Миколайович не забував про підопічних навіть на вихідних – привозив їжу і годував.

Коли цуценята підросли, їх роздали в хороші руки. Мама-собака ж залишилася в РЕМі. На час карантину вона «переїхала» до свого товариша-енергетика. Невідомо як, але знайшла де він живе, і прибігла прямо туди. Однак коли знову почали працювати в нормальному режимі, вдома її втримати було неможливо – почала ходити на роботу з господарем. Прибігає з самого ранку, відсиджує зміну – і додому. Всіх працівників вона знає в лице, машини теж відрізняє.

– Буває таке, що я у відрядженнях, то вона сидить і чекає мене. Якщо ввечері не з’явився – приходить додому сама. Переночувала – і знову зі мною у РЕМ, – розповідає Віктор Миколайович.

Жульці подобається умиватися. Зараз, під час карантину, монтери часто миють руки в умивальнику, який стоїть на вулиці. Приходить і вона. Її теж умивають, миють лапки. Знає хвостата і деякі команди, вміє давати лапу. А ще – любить розчісуватися. 

Ще один врятований від нелегкої долі пес із справжнім «енергетичним» ім’ям Вольт живе у Мошнівській енергодільниці Черкаського РЕМ.

Там розповідають – собака прибився до них із травмами, погано ставав на задні лапки. Але з часом виходився та призвичаївся.

Зараз колектив не уявляє дільниці без Вольта – його люблять, підгодовують і облаштовують побут.

Робітники змайстрували будку, тому тепер зміни в погоді Вольта особливо не турбують – є куди сховатися, якщо негода чи дощ. Працівники кажуть – хвостатий улюбленець додає позитиву та радо зустрічає гостей.

Черкаський район електричних мереж знаходиться в санаторно-курортній зоні Черкас, тому довкола вистачає зелені та соснових дерев. Цю місцевість облюбували білки, які частенько втрапляють до РЕМу в пошуках смачненького.

Разом із ними десять років тому на територію забігло руденьке цуценятко. Працівники довго думали як назвати гостю, лунало чимало пропозицій, однак зупинились на тому, що буде Білочка – бо ж і забігла з білочками, і хвостик схожий на їхній, і колір.

Білочка – господиня на ввіреній їй території. Радо зустрічає працівників вранці, а ввечері проводжає додому. Іноді оббігає територію, щоб перевірити чи все в порядку. А потім несе свою службу біля воріт.

РЕМівці турбуються про свою улюбленицю, тому вона ніколи не обділена увагою. Особливо дбає про неї прибиральниця Любов Дранік. Вона навіть розробила для собачки збалансований раціон харчування – приносить супи, каші, рибку і багато інших смаколиків. Кожного ранку Білочка зустрічає її на воротах, бо точно знає, що й цього разу буде щось смачненьке.

Робота енергетиків – непроста і відповідальна. Тому пухнасті помічники у перервах між роботою додають колективу позитиву та добра.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору