Аби розподіл елетроенергії був якісний і безперебійний, фахівці ТОВ "Черкасиобленерго" постійно працюють над запобіганням понаднормативних втрат електроенергії та виявляють її несанкціоноване споживання.
Зокрема для зменшення технологічних втрат Товариство постійно оптимізує роботу електричних мереж.
- Це і розчистка ліній електропередачі, тепловізійний контроль з’єднань; переключення споживачів з метою рівномірного розподілу пофідерних навантажень в мережах 0,4 кВ та вирівнювання напруги по фазах; будівництво, реконструкція електромереж. Зокрема здійснюємо заміну лінії з оголеного дроту на самоутримні ізольовані проводи із заміною вводів на ізольовані та виносу лічильників на фасад будівель, реконструкцію трансформаторних підстанцій та живлячих мереж, - розповів директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Дмитрієв.
Особливу увагу фахівці приділяють виявленню та запобіганню крадіжок електроенергії, адже саме такі заходи запобігають комерційним втратам електроенергії.
- Згідно аналізу основних показників роботи, можна сказати, що втрати електричної енергії сягають від 0,5 до 1% від загального обсягу електроенергії, що розподілена кінцевому споживачу. З урахуванням середньозваженої вартості електричної енергії на ринку можна припустити, що загальні збитки у грошовому еквіваленті за рік можуть складати майже 80 млн грн,- стверджує Ігор Дмитрієв.
Також у Товаристві працюють рейдові бригади, які виявляють несанкціоноване втручання в роботу розрахункового приладу обліку, приховану відпайку, відсутність або пошкодження пломб, та інших видів порушень в електроустановках юридичних та побутових споживачів, перевіряють надійність пломбування дооблікових кіл та обладнання.
- Спільно з балансоутримувачами енергетики обстежують щитові багатоповерхових будівель на предмет несанкціонованих безоблікових підключень, здійснюють рейдові заходи у приватному секторі, контролюють дозволені до використання потужності. Все це дозволяє унеможливити зростання неконтрольованих навантажень, - зазначив Ігор Дмитрієв.
Окрім відповідальності, передбаченої Правилами роздрібного ринку електричної енергії законодавством передбачена також кримінальна відповідальність за крадіжку електричної енергії.
"Якщо вами виявлено випадки крадіжки електроенергії, розкрадання складових елементів електричних мереж та електроустановок або умисне їх пошкодження, руйнування або інші порушення щодо споживання електричної енергії, звертайтесь на гарячу лінію «Стоп корупція» за телефонами: (0472) 39-55-19, 39-53-35, 39-52-47 - цілодобово. А також звертайтесь до Кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» за багатоканальними номерами: (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48, 0800-501-328", - зазначають у пресслужбі Товариства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У “Черкасиобленерго” – новий очільник
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram