У “Черкасиенергозбуті” інформують про ціну електроенергії для непобутових споживачів

10 листопада 2021, 17:21

У ТОВ "Черкасиенергозбут" традиційно інформують щодо перебігу ціни на електричну енергію в Україні.

На жаль, у листопаді невтішна динаміка лишається без змін – середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» продовжує зростати, що неминуче призводить до зростання вартості 1 кВт*год електричної енергії для усіх непобутових споживачів.

Тенденція до зростання ціни з’явилася ще в червні цього року, але останніми місяцями таке підвищення стає все суттєвішим. 

Причинами такого стану є кризові явища не лише на оптовому ринку електричної енергії Україні, але й у Європі також. Тому найближчим часом чекати змін на краще не варто.

Втім, для малих непобутових споживачів все ж лишається можливість зекономити свої кошти. І цим шляхом економії є постачання електричної енергії на умовах універсальних послуг.

Нагадаємо, що ціна універсальних послуг регулюється державою і визначається на підставі даних про вартість електроенергії у попередніх періодах.

Для порівняння пропонуємо взяти дані за листопад.

Так, у листопаді ціна на універсальні послуги для малих непобутових споживачів ТОВ «Черкасиенергозбут» ІІ класу напруги, електроустановки яких приєднані до мереж ПАТ «Черкасиобленерго», складає 3 772,65 грн/МВт*год (без ПДВ).

До цієї суми, окрім вартості самої електроенергії, входять тарифи операторів систем розподілу і передачі та постачальника. А сама ціна електричної енергії на листопад 2021 року відповідно до постанови НКРЕКП від 05.10.2018 року № 1177 (з урахуванням постанови НКРЕКП від 11.10.2021 року № 1747) визначена у розмірі 2 464,42 грн/МВт*год (без ПДВ). Хоча реально вартість електроенергії у листопаді буде чи не на гривню дорожче, тому що вже за першу декаду листопада середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» складає 3 374,15 грн/МВт*год і щодня лише зростає.

Якщо додати сюди вартість послуг розподілу (928,33 грн/МВт*год) та передачі (293,93 грн/МВт*год), то навіть без урахування тарифу постачальника вартість 1 кВт*год електричної енергії за вільними цінами у листопаді 2021 року буде вищою за 4 грн (без ПДВ).

Тому усіх споживачів, що мають право на універсальні послуги, закликаємо скористатися можливістю заощадити свої кошти!

Чим раніше Ви розпочнете дії з переходу на універсальні послуги, тим раніше зможете почати користуватися усіма їх перевагами, в тому числі і нижчою ціною.Споживачам ТОВ «Черкасиенергозбут» змінити умови постачання з вільних цін на універсальні послуги максимально легко із сервісом «Легкий перехід», який дозволяє зробити це максимально швидко і з мінімальними витратами часу.

А у випадку, якщо зараз Ви є споживачем іншого постачальника, то не варто гаяти часу: розпочавши процедуру переходу до постачальника ТОВ «Черкаксиенергозбут» просто зараз, Ви зможете користуватися вигодами, що несуть у собі універсальні послуги, вже з грудня!

Для тих споживачів, хто не має права на універсальну послугу, хочемо наголосити, що зростання ціни електричної енергії відбувається незалежно від бажання електропостачальника і диктується умовами на оптовому ринку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору