Містобудівні умови для будівництва на місці “Дачі Андреєва” в Черкасах скасували

10 листопада 2021, 16:43

Черкаський виконавчий комітет скасував накази директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради «Про затвердження ПП «МІСЬКБУД-ПЛЮС» містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва по вул.Менделєєва,4. Ідеться про будівництво готелів на місці так званої «Дачі Андреєва». 

Про це повідомляє пресслужба Черкаської міської ради.

Як пояснив директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, видати містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки загальною площею 5,3731 га по вул. Менделєєва, 4 в м. Черкаси для будівництва 5 будинків відпочинку (готельного типу) його зобов’язали рішенням судів. Вони відхилили доводи департаменту, що на момент виникнення спірних правовідносин відповідно до Генерального плану м. Черкаси, затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 29.12.2011, ця земельна ділянка належить до території лісу, відповідно до Плану зонування території м. Черкаси, затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 04.12.2014, земельна ділянка належить до зони земель природно-заповідного фонду.

На вказані рішення суду подано касаційну скаргу та ухвалою Верховного Суду (Касаційного адміністративного) відкрито касаційне провадження. На даний час дату розгляду справи не призначено.

Крім того, постановою Північного апеляційного господарського суду від 18.03.2021 присуджено до стягнення з ПП «Міськбуд-Шюс» на користь Черкаської міської ради (міського бюджету міста Черкаси) 365 913 грн 91 грн. заборгованості з орендної плати по договору, 17 234 грн 37 коп. пені, 58 709 грн 53 коп. упущеної вигоди (неотриманого прибутку), а також 6 627 грн 87 коп. судового збору за подачу позову та 9 941 грн. 81 коп. судового збору за подачу апеляційної скарги.

ПП «Міськбуд-Плюс» звернулось до Північного апеляційного господарського суду із заявою про перегляд судового рішення про стягнення з нього заборгованості по договору оренди землі.
Окрім того, на розгляді в суді апеляційної інстанції перебуває справа про поновлення договору оренди землі щодо земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4.

Так, рішенням Господарського суду Черкаської області (залишеним без змін  постановою  Північного апеляційного господарського суду) визнано укладеною додаткову угоду до договору оренди землі від 14.09.2016, укладеного між Черкаською міською радою та Приватним підприємством «Міськбуд-Плюс» про його поновлення.

Постановою Верховного Суду постанову Північного апеляційного господарського суду від 15.04.2021 скасовано, справу передано на новий розгляд до Північного апеляційного господарського суду з мотивів неврахування при ухваленні рішення судом апеляційної інстанції рішення суду про стягнення з ПП «Міськбуд-Плюс» заборгованості з орендної плати за землю.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду зупинено апеляційне провадження у справі про поновлення договору оренди землі до ухвалення судового рішення за заявою ПП «Міськбуд-Плюс» про перегляд постанови Північного апеляційного господарського суду у справі про стягнення заборгованості за договором оренди землі.

Черкаська міська рада наполягає на відсутності у ПП «Міськбуд-Плюс» переважного права на поновлення договору оренди землі, внаслідок неналежного виконання підприємством умов договору щодо сплати орендної плати, що підтверджується рішенням суду, яке набрало законної сили.

Факт наявності або відсутності заборгованості з орендної плати є ключовим при вирішенні питання про поновлення договору оренду землі, адже законодавство прямо пов’язує можливість поновлення договору оренди землі з належним виконанням орендарем зобов’язань по договору, і в першу чергу щодо дотримання обов’язку плати за землю.

До того ж, міська рада вважає, що нею дотримано вимоги частини п’ятої ст. 33 Закону України «Про оренду землі», щодо своєчасного повідомлення орендаря про відсутність намірів поновлення договору оренди землі.
Отже, щодо оренди земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4 в м. Черкаси відсутнє остаточне судове рішення, а землекористування ПП «Міськбуд-Плюс» щодо вказаної земельної ділянки на даний час є спірним.

Враховуючи це, на виконання доручення першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергія Тищенка від департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради підготовлено проєкт рішення про скасування наказів директора департаменту архітектури та містобудування «Про затвердження ПП «МІСЬКБУД-ПЛЮС» містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва по вул. Менделєєва, 4», для розгляду виконавчим комітетом Черкаської міської ради. Даний проєкт рішення був одноголосно підтриманий членами виконкому. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору