У черкаських школах посилять заходи цивільної безпеки, – Воронов

08 травня 2018, 19:58

Фото: Сергій Воронов/facebook

Департамент освіти та гуманітарної політики завтра, 9 травня не проводить власних заходів за участі учнівської молоді, а також не забезпечує "масовкою" інші заходи, які будуть відбуватися в місті Черкаси. Про це, на своїй сторінці у facebook, повідомив начальник Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

Також він зауважив, що заклади позашкільної освіти беруть участь у концертних програмах на розсуд та під відповідальність керівників таких закладів.

Коментуючи ситуацію, що склалась сьогодні уранці у ЗОШ №8 Сергій Воронов зауважив, що жоден інший заклад, в тому числі з цього мікрорайону (залізничного вокзалу Черкас - ред.), подібних інцидентів не мав.

Керівник департаменту акцентував увагу, що з урахуванням ситуації, яка склалась, буде розроблено комплекс заходів для посиленням роботи у напрямку цивільного захисту.

Нагадаємо, що у Черкасах через масове отруєння, понад півсотні учнів 2-7 класів загальноосвітньої школи госпіталізували до обласної лікарні. Дітям стало зле на ранковій лінійці у школі, вони скаржилися на нудоту та почали непритомніти. До школи терміново прибули фахівці санітарно-епідеміологічної служби, Служба безпеки України, поліція та керівництво місцевих органів влади.

Олександра сказав:

І в чому виразиться “посилення заходів цивільної безпеки”? Примусять батьків шити ватяно-марлеві пов’язки? Вчителів та адміністрацію – провести учням інструктаж? І що з того?
Як марлева пов’язка захистить від будь-якого ураження?
Правильна відповідь – ніяк.
Як позачерговий інструктаж зіхистить дітей?
Правильна відповідь – ніяк.
Що робити?
Переймати досвід японців.
Проводити нормальні заходи, не “для галочки”.
Виділяти кошти на сучасні індивідуальні засоби захисту.
Вчити дітей швидко та чітко одягати протигази.
Запам’ятовувати дорогу та спокійно евакуюватися – до речі, це допоможе при інших надзвичайних ситуаціях на кшталт пожежі.
Проводити нормальні заняття по цивільній обороні. Без заумних багатогодинних лекцій про дію отруюючих речовин на організм, а чітко та конкретно:
газ хлор – важче повітря, тому від нього треба тікати нагору.
газ аміак – легше повітря, тому від нього треба тікати вниз.
Не зводити знову все до відписок “провели -надцять розяснювальних бесід” та рапортичок, а реально працювати.

Вгору