У Черкаському зоопарку загинув молодий вовк

29 серпня 2018, 16:38

У Черкаському зоопарку загинув молодий вовк

Троє луцьких вовків загризли молодого вовка Тобіаса у Черкаському зоопарку. Вовка привезли до Черкас минулого року. У тримісячному віці його лігво в лісі біля Павлограду на Дніпропетровщині вислідили браконьєри, пише "Gazeta.ua".

- Усі вовки були молодими, – розповідає директор зоопарку Євген Леонідович Ван. – Влітку минулого року тварин привезли до нас, коли їм було від сили кілька місяців. Тут вони мали стати окрасою нової експозиції "Земля ведмедів і вовків". На жаль вовк – тварина, яка звикла жити в зграї з її специфічними законами. Серед тих трьох вовків визначився вожак, та ті, хто йому підпорядковується. Очевидно, луцькій зграї чимсь не сподобався вовк із Дніпропетровської області.

Вовка привезли до Черкас минулого року. У тримісячному віці його лігво в лісі біля Павлограду на Дніпропетровщині вислідили браконьєри. Вовчицю й вовченят убили. Не стали чіпати лише Тобіаса. Кажуть, що вбивство останнього з виводку – погана прикмета. Мисливці принесли вовченя в село до ферми. Тварину взяв місцевий дядько. Тримав його у вольєрі. Кормив об'їдками зі свого столу. Вовченя захворіло й майже помирало.

Друзі повідомили захисницю тварин з організації "Право на життя" Оксану Семехіну. Наступного дня вона поїхала вмовляти господаря віддати вовка.

- До вечора ледве погодився, – згадує Оксана. – Подзвонили в харківський зоопарк. Там сказали, що ми вовченя не довеземо. Полетіли машиною в Павлоград, бо лік ішов на години. Місцеві ветеринарні лікарі вирішили показати характер. Мовляв, ставайте в чергу й чекайте. До того ж, нічого не обіцяли. Було вирішено їхати в Дніпро. Знайшли клініку й помістили вовченя туди. Воно мало ентерит – запалення кишок. Загалом витратили на лікування 12 тисяч гривень.

Тварина поправилася й виросла. Замість трьох кілограмів у серпні минулого року він став важити вісім. Спочатку їв кашу з м'ясом. Останні дні перед від'їздом до Черкас перевели лише на відбірну яловичину.

Оксана каже, що тоді вовк став зовсім ручним:

- Грався з м'ячиком, лягав на спину, щоби ми йому чухали пузо. Але не любив гуляти на поводку. Тричі на день мусіли вигулювали вовченя вулицями міста. Агресії з боку домашніх собак не було.

Вгору