У черкаському виші провели Олімпійський урок

13 вересня 2015, 14:04

11

Першокурсники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького особисто познайомилися з олімпійцями, які прийшли до університету на Олімпійський урок. Усі вони свого часу закінчили цей заклад, тому зустріч вийшла особливо хвилюючою. Адже у залі, крім студентів, для яких вони є живим прикладом, були ще й їхні викладачі, наставники, які свого часу вкладали в них душу, буквально ліпили з них чемпіонів, повідомляє прес-служба ЧНУ.

- Ми долучилися до проведення Всеукраїнських уроків — напередодні Дня фізичної культури і спорту України, щоб поспілкуватися з нашими видатними спортсменами, легендами українського спорту. Сьогодні серед нас олімпійці, паралімпійці, які є гордістю не лише університету, Черкащини, а й всієї України. Вони внесли безцінний вклад у популяризацію України в світі, а це — один із пріоритетних напрямків державної політики, — сказав ректор університету Олександр Черевко, відкриваючи зустріч.

Про кожного з запрошених — олімпійського чемпіона Андрія Хіміча та призерів Олімпійських ігор Олександра Мотузенка, Олександра Феденка, Антона Скачкова, Олександра Дрігу написано статті, знято фільми. А їхні розповіді про себе — це класичний приклад того, як людина, попри всі перешкоди, досягає мети.

03 (1)

- 60 років тому я вступив до Черкаського державного педагогічного інституту на факультет фізичного виховання, — говорить чемпіон 18-х Олімпійських ігор з веслування на каное, учасник ХVII-ї Олімпіади, заслужений майстер спорту, заслужений тренер СРСР, чемпіон Європи та СРСР у складі різних екіпажів на різні дистанції. Він зізнався, що в повоєнному дитинстві, у його рідному селі не було можливості займатися фізичною підготовкою. Та за п’ять років інтенсивних тренувань Андрій Хіміч потрапив до збірної Радянського Союзу з веслування на каное. «Треба любити працю», — ділиться секретом своїх перемог Андрій Іванович і пригадує:

- Ще лід повністю не зійшов із Дніпра, а я вже брав каное, приятеля, який плив поряд на шлюпці, щоб не сталося нещасного випадку, і тренувався.

Зараз у Черкасах є ціла школа послідовників олімпійського чемпіона. Серед них — і срібний призер XXIV-х Олімпійських ігор з веслування на байдарці, заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон світу 1987, 1989 та 1990 років, триразовий призер чемпіонатів світу, дванадцятиразовий чемпіон СРСР Олександр Мотузенко. Саме його срібна медаль зберігається в музеї університету. На питання, чи не шкода йому було розлучатися зі своєю найвищою спортивною нагородою, Олександр Олексійович посміхається:

- Невже було б краще, якби вона лежала у мене в валізі? Адже завдання ветеранів спорту, олімпійських призерів та чемпіонів — популяризувати спорт, здоровий спосіб життя.

- Я навчався в інституті 10 років, через інтенсивні тренування постійно продовжував академвідпустки, тренер не відпускав мене навіть на державні екзамени, — щиро зізнається заслужений майстер спорту України, багаторазовий переможець та призер чемпіонатів і кубків світу, чемпіон Європи, рекордсмен світу Олександр Феденко.

Дворазовий срібний призер XI-х Паралімпійських ігор із легкої атлетики, дворазовий чемпіон XII Паралімпійських ігор, рекордсмен світу зі стрибків у довжину і з потрійного стрибка, чемпіон світу, заслужений майстер спорту Антон Скачков розповів про те, як попри набуту інвалідність тренувався і досягав високих результатів. Інший паралімпієць, дворазовий чемпіон, срібний призер, дворазовий бронзовий призер XII Паралімпійських ігор з легкої атлетики, учасник XIV Паралімпійських ігор, дворазовий рекордсмен світу, рекордсмен Європи, триразовий чемпіон Європи, майстер спорту міжнародного класу Олександр Дріга привітав першокурсників із початком навчання і побажав досягати мети та гордитися своєю країною. Про любов до Батьківщини говорив кожен зі спортсменів. На незручні питання про державну підтримку спорту Олександр Мотузенко сказав: «Матір і Батьківщину не вибирають. Треба прославляти ту Батьківщину, яку маєш!»

12

Сьогоднішні студенти достойні своїх титулованих попередників. Ректор університету пишається їхніми здобутками:

- В університеті навчаються 4 майстри спорту міжнародного класу, 23 майстри спорту України, більше 30 кандидатів у майстри спорту України. 11 студентів- спортсменів включені до складу збірних команд України, ще 18 — у резерві. Завдяки цим студентам у ХІІ літній Універсіаді України Черкаський національний посів ІІ місце з 24 вищих навчальних закладів із інститутами фізичної культури. Не менш значущі досягнення і на обласному рівні. Знані у спортивному світі України і тренери Черкаського національного. Сподіваюсь, що у цій залі є майбутні олімпійці.

13

Але шлях до олімпійських та інших вершин у нового покоління студентів ще попереду. А поки що вони розпитували зірок спорту про видатні досягнення, про біль поразок, про те, чим довелося пожертвувати заради мети. За найкращі запитання гості подарували студентам книги зі своїми автографами. Голова відділення Олімпійської академії в Черкаській області, голова профкому ЧНУ, ініціатор зустрічі Анатолій Стеценко на згадку про урок в університеті передав у фонд бібліотеки підбірку олімпійської літератури. Подарунки від університету отримали і спортсмени. Ректор подякував зірковим випускникам за урок, а першокурсникам побажав вірити у себе, надіятися на себе та перемагати.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору