У черкаському соборі масово оновлюються ікони (фото)

07 січня 2015, 12:45

1544

Напередодні Різдва Христового у кафедральному соборі Черкас спостерігалось масове оновлення святих ікон і церковних фресок, інформує прес-служба Черкаської єпархії УПЦ.

Диво відбувається не подекуди, а фактично на теренах усього величного кафедрального собору: немає такого куточку, де не можна було б не спостерігати це диво. Оновлюється все: святі ікони, фрески, іконостаси, зображення на стінах і на склепіннях, усередині вівтарної частини й посеред самого собору. Свідками цієї події є не поодинокі люди, а сотні, тисячі вірян, які заходять до храму, щоби помолитися. Оновився навіть Вертеп, який вже встановлено до свята Різдва Христового: від часу потемнілий, сьогодні він сяє немов оновлений свіжими фарбами або помитий, тоді як до нього не торкалася рука реставратора.

Щоправда, ця подія спостерігалася й раніше, але в таких масштабах і такій наявності, як зараз – уперше. До того ж відбувається не лише оновлення, а змінюється характер святих зображень: кольори й риси на них стають більш насиченими, яркими. Художник, який здійснював розпис переважної частини собору, зізнається, що не використовував настільки виразні, насичені фарби.

1610

Оновлення ікон спостерігається в робочому кабінеті Митрополита Черкаського і Канівського Софронія: Владика показує нам стару ікону свого небесного покровителя Святителя Софронія Іркутського – і таке враження, що вона написана не понад сто років тому, а лише вчора. Такий нерукотворний оновлений вигляд мають ікони Спасителя Божої Матері тощо.

Владика утримується від будь-яких коментарів цієї неординарної події й наполегливо закликає усіх робити те саме.

– Досвід нашої Православної Матері-Церкви вчить тому, що коли відбуваються такі надзвичайні явища, потрібно не коментувати їх, не вдаватися до якихось пророцтв, а посилено молитися, – сказав Владика Софроній. – Якщо на це буде воля Божа – нам неодмінно відкриється сакральний сенс цього дива.

За благословенням Митрополита Софронія по всіх благочиннях Черкаської єпархії повинна читатися Псалтир, яку слід розподілити поміж священиками таким чином, щоби всі двадцять кафізм цієї канонічної книги читалися протягом доби. Це розпорядження набуває чинності від сьогоднішнього дня й до особливого розпорядження.

Владика благословив за кожною кафізмою звершувати молитву за український народ, мир на нашій землі, а також поминати воїнів, які загинули за її волю.

Коментарі

Вгору