У черкаському парку відкрили пам’ятний знак жертвам СНІДу (фотофакт)

02 грудня 2017, 21:12

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня у черкаському парку "Сосновий бір" відкрили меморіал – стрічку пам’яті про людей, які померли від вірусу імунодефіциту, повідомляє vikka.ua.

Ініціатором відкриття меморіалу виступила благодійна організація "Від серця до серця".

"Ідея відкрити пам'ятник виникла давно. Раніше в нас не було місця, де можна було проводити такі акції, згадувати людей. Зараз таке місце нарешті з'явилося", – розповідає голова правління "Від серця до серця" Наталія Несват.

Пам’ятний знак встановили з ініціативи черкасця Олексія Петрова. Проект на встановлення такого меморіалу був поданий на "Громадський бюджет" та набрав достатню кількість голосів для його встановлення.

За словами лікаря-терапевта обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ольги Вакулюк, у Черкаській області за весь період епідемії (20 років) офіційно зареєстровано 7523 ВІЛ-інфікованих, з них – 1300 дітей. На СНІД захворіли 2780 осіб, в тому числі 46 дітей. Померло від захворювання 1095 осіб і 16 дітей.

"Суспільство має звернути увагу на цю хворобу, адже зі смертельної вона переросла в хронічну. Сьогодні є багато центрів, які надають лікування і антиретровірусну терапію", – зауважує лікар.

 

Вгору