У черкаському музеї представили “Вишиту мапу України”

09 вересня 2021, 16:06

У Черкаському художньому музеї представили "Вишиту мапу України" від проєкту Art Map Ukraine, який об'єднав 70 майстринь з 20 областей України та Ізраїлю. Представниця від Черкащини Світлана Грузденко розповіла "Суспільному", що ідея створення такого об'єкту виникла спонтанно, тож команду майстринь сформували за кілька годин.

Зі слів Світлани Грузденко, вперше ідея створення такої мапи виникла під час онлайн спілкування з іншими майстринями:

- З майстринями з інших регіонів ми часто спілкуємось по робочих питаннях, ділимось роботами. Але завжди ми створювали щось своє, тобто окремо, і тому у нас виникла ідея створити щось спільне, створити те, що нас би об'єднало. Оскільки ми всі з різних областей, вирішили, що це має бути саме карта України, - майстриня додала, що вирішили створити саме рельєфну карту, тому і підібрали відповідний матеріал. - Ми використали 42 види різноманітних технік вишивання, а також 38 видів використаних матеріалів (різноманітний бісер, нитки, лелітки, намистини тощо). Через таке різноманіття матеріалів, мапа важить близько трьох кілограмів, а кількість технік вишивки, яку ми використали, може стати рекордною, тому у майбутньому хочемо це зафіксувати у Книзі рекордів України."Вишиту мапу України" представили у Черкаському художньому музеїСуспільне Черкаси

Зі слів пані Світлани, над об'єктом працювали близько трьох місяців.

Довкола карти України майстрині зобразили фрагменти, що символізують край, де вони проживають, чи свої уявлення про Україну:

- Ми намагались використати кожен вільний клаптик і таким чином ми наповнили наш артоб'єкт сенсом. Оскільки я сама з Кам'янки, я зобразила ліру, яка є на гербі міста. Вона являється для мене символом натхнення. Інші майстрині зображували і різних тварин, і петриківський розпис, і рослини, і ляльку-мотанку, тобто все, що тут є — наповнене змістом, - каже пані Світлана.

Виставка триватиме до 11 вересня 2021 року, надалі ж вишита мапа подорожуватиме іншими містами України.

Залишиться ж зберігатись у музеї, в Острозі на Рівненщині, додала майстриня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору