У Черкаському краєзнавчому музеї показують виставку ляльок-мотанок до роковин Голодомору

13 грудня 2023, 16:43

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка "Ляльки для ненароджених дітей". Експозиція присвячена до 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років.

Водночас організатори пояснюють, що не прив'язувались до конкретної дати, адже сама тема експозиції не має часових меж. Через свої роботи майстрині-лялькарки нагадують людям про трагічні події, які пережила Україна.

У виставці взяли участь більше 90 авторок ляльок-мотанок. Майстрині, що представили свої роботи, не лише з Черкащини та інших українських міст, але й закордону. Загалом створено понад 120 сюжетних композицій. Побачити їх можна буде до 3 січня.

Ініціатором культурно-просвітницького проекту та однойменної експозиції виступив Міжнародний культурно-просвітницький фонд. Ініціатива створення її також належить Тетяні Золочевській, яка нині мешкає закордоном, але допомагає Україні.

Старший науковий співробітник краєзнавчого музею Тетяна Григоренко понад 20 років ретельно вивчала тему Голодомору і допомогла майстриням опанувати цю тему. Вона розповіла, що представлена для огляду виставка складалась з двох окремих виставок. У середині листопада одна з них експонувалась в Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин», інша – в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Черкащани мають можливість побачити вже об'єднану експозицію. У січні її показуватимуть у Національному музеї Голодомору в Києві.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору