У черкаському кардіоцентрі вперше провели операції за новітнім методом лікування аритмії

28 листопада 2023, 18:06

У Черкаському обласному кардіоцентрі вперше виконали дві процедури кріоабляції. Це сучасний метод лікування аритмії, який у закладі впровадили завдяки новому обладнанню - кріоконсолі, яка стала доповненням до основної електрофізіологічної станції.

Про це повідомив завідувач відділення серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба.

- Така технологія передбачає введення через стегнову вену спеціального балона в порожнину серця. Там знаходять проблемну ділянку, яка викликає аритмію. За допомогою низької температури -40 її приморожують. Це один із найефективніших методів лікування аритмії з низькою кількість рецидивів. Такий метод лікування є швидким, викликає менше ускладнень у післяопераційному періоді. Фактично після операції вже через 2 дні пацієнта може бути виписано, - розповів Журба.

За словами медика, раніше для підготовки спеціаліста, який може лікувати аритмію методом абляції, йшли роки.

- Нова технологія дозволяє кардіологам швидко опановувати практичні навички, які за “класичним” методом можна набути лише з великою кількістю процедур. Впевнений, що попри воєнний стан, ми повинні розвивати сучасні технології, щоб надавати якісні послуги нашим пацієнтам із хворобами серця, - додав Олег Журба.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору