У Черкаській ОВА розповіли про контроль використання бюджетних коштів

09 листопада 2023, 19:10

Робоча група «Прозорість і підзвітність» розпочала свою роботу при Черкаській обласній військовій адміністрації. За результатами перших засідань напрацьовано план дій.

Про це повідомив заступник очільника області, голова робочої групи Антон Царюк.

Як він зауважив, головне завдання залишається незмінним: забезпечення прозорості та підзвітності витрачання бюджетних коштів на всіх рівнях.

– Наразі маємо першочергову пріоритезацію витрат в умовах війни, – наголосив  Антон Царюк. – Це фінансування видатків, що пов’язані із забезпеченням надання відсічі агресії рф, захист цивільного населення, будівництво захисних споруд, фінансування критичної інфраструктури, соцпідтримка військовослужбовців,  ветеранів, а також ВПО.

У межах робочої групи її члени здійснюють моніторинг закупівель, що проводяться за бюджетні кошти.

– Це дозволяє отримати зворотній зв’язок від розпорядника бюджетних коштів, – додав Антон Царюк. – А також виявити всі можливі ризики або порушення законодавства. Перші напрацювання уже маємо. Водночас наголошую, що всі витрати бюджетних коштів мають також бути під особистим моніторингом керівників районів і громад.

Як поінформував голова робочої групи “Прозорість і підзвітність”, наразі зафіксовано скасування тендерів на понад 26 млн грн. Мова йде про комунальні заклади, які, зокрема, відмовилися від придбання автомобілів і проведення ремонтів. 

– Ще одним прикладом є відмова від закупівлі на 22 млн грн одним із загальноосвітніх закладів області, – додав Антон Царюк. – Тут виявлено помилку в тендерній документації. А саме – невідповідність тендерної суми річному плану закупівель.

Принагідно Антон Царюк розповів про перебіг реалізації проектів із відновлення пошкодженої інфраструктури, що фінансуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Зокрема, йшлося про відновлення ліцею в Паланській тергромаді.

– Учора відбувся аукціон, – розповів він. – Зараз проводиться аналіз наданих пропозицій. Вимоги та критерії до переможця будуть високі. Ще один проект відновлення – зруйнований російською ракетою багатоквартирний будинок в Умані.  Тут тендерна процедура вже пройшла. Підписано угоду з підрядником. Зараз там тривають підготовчі роботи.За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору