На Черкащині вже почали відкриватися ялинкові базари

04 грудня 2020, 20:52

фото тематичне

Розпочалася щорічна "ялинкова кампанія", в рамках якої державні лісогосподарські підприємства приступили до заготівлі новорічних дерев і охорони хвойних насаджень на Лисянщині, - передабть "Вісті Черкащини".

- Якщо любиш ліс, то варто купувати живе новорічне дерево. По-перше, це екологічно безпечні дерева, по друге – це важлива стаття заробітку для лісогосподарського підприємства, і по-третє – всі європейські країни та жителі перевагу надають саме живим новорічним деревам, – вважає головний лісничий Лисянського лісгоспу Віталій Марусіч.

Окрім заготівлі новорічних дерев на спеціальних плантаціях, розповів він, заготівля новорічних ялинок проходить у формі рубок догляду за насадженнями, коли прибираються такі, які відстали в рості дерева, а не по типу "що впаде в око, те і зрубав" На кожну ялинку є спеціальний дозвіл. Щоб задовольнити передсвятковий попит і мінімізувати шкоду від незаконних вирубок, працівниками ДП "Лисянський лісгосп" на спеціальних плантаціях вирощено та підготовлено для реалізації близько 1000 "новорічних" дерев.

Купити ялинку чи сосну на свій смак традиційно можна буде на "Ялинковому базарі", що відкриється днями на території підприємства, а також у Яблунівському, Шевченківському та Стеблівському лісництвах. Також будуть реалізовуватись ялинки із закритою кореневою системою в контейнерах. "Якщо покупець захоче, ми можемо викопати ялинку з корінням, щоб він міг навесні висадити дерево на подвір’ї чи в садку", – каже Віталій Марусіч.

Вартість ялинки чи сосни залежно від її висоти, за його словами, стартує від 60 гривень. Всі ялинки обов’язково будуть промарковані спеціальними бирками зі штрих-кодом, які містять інформацію про походження деревця – місце заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування.

З метою охорони хвойних насаджень, почали діяти мобільні рейдові групи зі співробітників державної лісової охорони, екологів і поліції. Рейдові групи проводять перевірку документів на право придбання, перевезення та реалізації новорічних деревець. За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево на порушників накладається штраф від 520 до 2350 гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору