У Черкасах відкрили виставку про історію українського війська

04 грудня 2020, 20:00

У Черкаському художньому музеї відкрилася експозиція банерів "Воїни. Історія українського війська". Організували виставку у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті. Це загалом 18 окремих розповідей про історію військових формувань на теренах України у період від Русі до сьогодення. Виставка діятиме з 4 до 24 грудня 2020 року.

Виставка "Воїни. Історія українського війська" покликана наочно ознайомити із особливостями одностроїв та зброї, які були характерні для різних історичних епох та формацій українського війська. Реконструктори спробували показати шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до сьогодення. А реальні учасники російсько-української війни на світлинах репрезентують сучасні збройні сили України.Світлини також містять інформацію про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

Історія українського війська сягає часів древньої Русі. Тоді, коли князівська дружина була могутньою та грізною силою для ворогів.

У Великому князівстві Литовському й Речі Посполитій високо цінувалися сформовані з мешканців українських земель бойові загони. Козацька піхота свого часу була чи не найкращою у Східній Європі. Та і у буремному XX ст. українське воїнство продемонструвало чимало прикладів мужності та військової вправності.

Представлені на огляд інформаційні банери свідчать, що українці по суті є народом-військом. Адже у смутні часи бездержавності вони мали сили самоорганізуватися заради збереження своєї країни та захисту власних осель. Нині українське воїнство, що мужньо захищає Україну від вторгнення російського агресора та поширення війни на Сході на інші території, відроджує українські військові традиції та влучно доповнює їх своїми.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору