У черкаській гімназії відкрили тир на честь загиблого військовослужбовця (фото)

07 вересня 2020, 19:18

Тир імені В'ячеслава Галви відкрили на території черкаської гімназії №31. Втілювали проект у життя за рахунок фінансування міськради. Оздоблювали приміщення представники "Національного корпусу".

Дмитро Кухарчук, керівник черкаського обласного осередку "Національного Корпусу" зазначив, що відкриття тиру не випадково призначили на 7 вересня.

- Сьогодні - День військової розвідки України. І це дуже символічно - відкрити тир у пам'ять про легендарного військового, який врятував сотні життів. Я пам'ятаю, коли йшов на війну, нам казали: "дай Бог, щоб повернувся хоч хтось". І вперше я зустрів В'ячеслава Галву, коли він прийшов до нас в "Азов" із єдиною ціллю - зробити так, щоб додому повернулася більшість. Кузьмич виконав свою задачу, але, на превеликий жаль, Україна втратила військового професіонала світового масштабу, - зазначив Дмитро Кухарчук.

Керівник проекту "KuzmichShootingGallery" Євген Свиридов, який втілював ініціативу у життя, зазначає, що в пам'ять про легендарного воїна учням прищеплюватимуть правильне ставлення до зброї.

- Заслугою В'ячеслава Галви є те, що ставлення до зброї багатьох його учнів змінилося. Вони почали її сприймати як метод захисту, а не агресії, синонімом добра, якщо вона використовується в ім'я справедливості. Саме тому ми хочемо, щоб школярі від самого початку не боялися зброї, а вміли її використовувати. Щоб захистити себе, свою родину та країну, - зазначив Євген Свиридов.

Керівник проекту зазначає, що насамперед тир створений для дітей. У ньому діти опановуватимуть навички кульової стрільби і захисту своїх прав. Для того, щоб більше школярів навчалися цьому, представники "Національного Корпусу" подарували гімназії гвинтівку з вигравуваним на ній ім'ям В'ячеслава Галви.

Сам черкасець уже рік працює з учнями та навчає їх володіти зброєю. Каже, що припиняти не збирається.

- Невдовзі буде проводитись набір у секцію, тож кількість учнів, які оволодіють зброєю, збільшиться. Зараз гвинтівок 5, але є надія, що скоро ми збільшимо їх кількість. У подальшому ж плануємо запровадити курси ще й для дорослих, - повідомив Євген Свиридов.

Батько загиблого В'ячеслава Галви Анатолій каже, що вічуває за свого сина безмежну гордість.

- Як і кожен батько, я відчуваю гордість за свого сина. Що пам'ятають про нього, про заслуги та досягнення. І я вдячний таким ініціативним хлопцям із "Національного Корпусу", які бережуть пам'ять про мого сина та інших військовослужбовців, - каже Анатолій Галва.

Випускник 31 школи та представник "Національного Корпусу" Владислав Герелес каже, що для шкільного тиру мати назву загиблого героя - честь.

- Це символічно - що місце, де навчатимуть правильному ставленню до зброї, назване у честь героя. Тому що вулиці перейменовуються, а це місце житиме, - зазначив черкащанин.

Поділитись

Коментарі

Вгору