У Черкасах зоозахисники страйкують, щоб міськрада виділила гроші на котів (ФОТО, ВІДЕО)

29 липня 2021, 10:10

Зоозахисники та волонтери прийшли під стіни Придніпровського виконкому, де невдовзі на сесію міськради зберуться депутати. Активісти вимагають виділити гроші на проєкт, який торік виграв "Громадський бюджет" Черкас - виділення коштів на стерилізацію котів.

За словами зоозахисниці, нині це - нагальна потреба містян. Якщо зараз кошти не будуть виділені, то невдовзі кількість безхатніх тварин з 5 тисяч "виросте" у 20.

- Сьогодні ми стали голосом тварин, які самостійно не можуть попросити про допомогу. На сьогодні склалася така ситуація, що безпритульні коти фактично покинуті на волонтерів - їх потрібно лікувати, рятувати, робити операції окрім стерилізації. І цим займаються лише волонтери. Програма стерилізації ж зможе допомогти у вирішенні цієї проблеми - щонайменше кількість котів зменшиться, - наголошує зоозахисниця Валентина Калініна.

Зоозахисниці Валерія та Алла зізнаються: щомісяця на вулиці Черкас підкидають щонайменше пів тисячі котів. Щодня - до десяти кошенят.

- Зараз ситуація дуже складна. Волонтери все тягнуть на собі, а якщо припинять - тварини просто будуть нікому не потрібні. А з 10 котів, які опиняються на вулиці, виживе лише один. Всі інші загинуть у зубах собак, їх потруять люди або переїдуть машини, - каже Алла.

Ще зимою проект черкаських активістів став одним із переможців "Громадського бюджету". Проте досі гроші на стерилізацію котів не виділили.

- Якщо чекати далі - жодна клініка не візьме на себе такий обсяг роботи. Тому що стерилізація - операція, яка вимагає багато часу. А проект - на мільйон, - каже Алла.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору