Жінок запрошують до школи пілотування. У Черкасах курс керування дронами вже проходять перші студентки. Спочатку - теорія, далі - робота на симуляторах, і зрештою - практика на справжніх дронах. Найкращі учениці, за бажанням, зможуть стати інструкторками, йдеться в сюжеті Подробиць.
Керувати безпілотниками учениці спершу пробують на симуляторах, а вже потім намагаються приручити мініверсію реального дрона. Лідія навчається вже місяць. Заняття відвідує по кілька разів на тиждень.
"Я сама визначаю, скільки часу я на це витрачаю, залежить від того, наскільки швидко потрібно навчитись та наскільки є бажання цьому вчитись, в мене є бажання не тільки пілотувати, а потім якось їх збирати", - розповідає Лідія, учениця школи пілотування.
Про набір до школи пілотування Лідія дізналася із соцмереж. Організатори вирішили створити жіночу групу, бо помітили, що звичайний курс відвідує мало жінок.
"Навчитись може кожен і боятись нема чому, гендеру в цьому я теж не бачу, останнім часом дівчата переважають чоловіків в плані технічних пілотувань і навичок", - каже Ігор Барабаш, інструктор.
Після польотів на маленьких дронах дівчата тренуються на бойових "пташках" у великих приміщеннях та на відкритому просторі.
"Дрони в нас 5-дюймові, тренувальні, і ось є семидюймовий бойовий, повнорозмірний, до якого приєднується бойовий запас", - говорить інструктор.
У школі пілотування готують новий кадровий резерв цивільних та військових пілотів.
"Навчання відкриває декілька шляхів розвитку - можна ставати бойовим пілотом, можна розвиватись в цьому, як в хобі, як в спорті для цивільних, можна рухатись в бік інструкторства, можна рухатись в бік інженерії, і ми даємо цей шлях також", - розповідає Іван Подолян, засновник школи пілотування.
Долучитися до навчання може кожен охочий.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram