У Черкасах зафіксували найвищу температуру повітря з початку літа

13 серпня 2019, 17:35

Сьогодні, 13 серпня, у Черкасах зафіксовано найвищу температуру повітря з початку літа.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. 

- Атмосфера "підкидає дрова" у серпневу піч. Максимальна температура повітря сьогодні станом на 15.00 становила +35С, - зазначив Віталій Постригань.

Нагадаємо, такою посушливою перша декада серпня на Черкащині не була вже останніх 20 років, а такою прохолодною – всі 30. Ця незвичайна для нашого клімату подія відбулася завдяки північним повітряним течіям у тилу циклонів, які рухалися по більш північних траєкторіях на схід. Тому в перші 6 днів місяця середній температурний фон становив лише +16..18º, вночі було до +6º, а вдень – не вище +20..25º.

В останні 4 дні декади ситуацію рятував виступ Азорського антициклону. Він підвищив середній температурний фон на 2-4º та подарував 2 спекотних до +30..33º дні.

Незабаром - 14 серпня, ми святкуватимемо «Перший Спас» або «Маковія», який за Народним календарем знаменує перші проводи літа і зустріч осені. І дійсно, за кліматичними і фактичними даними, на Черкащині із середини серпня починається поступове зниження температурного фону. Проте, поки що літо не збирається залишати своїх позицій.

 

Коментарі

Вгору