У Черкасах відкрили меморіальну дошку видатному спортсмену і журналісту

27 жовтня 2023, 20:00

Сьогодні у Черкасах відкрили меморіальну дошку видатному черкасцю Василю Страшевичу. Її встановили на фасаді Черкаського музичного фахового коледжу. Колись це була школа №1, де Василь Борисович здобував освіту.

Василь Борисович здобув освіту фізкультурника та журналіста. Він автор 25 книжок та численних архітектурно-краєзнавчих розвідок, близько 30 публікацій у наукових збірниках та майже 800 – в Енциклопедії сучасної України, мав велику кількість публікацій у міських та обласних газетах. Серед найвідоміших робіт – нарис «Старі Черкаси», книги «Митницький край», «Черкаси за межами століть» та «Застигла в камені музика старовинного міста».

Василь Страшевич як спортсмен виступав за збірні команди області, Києва та спорттовариств Черкащини з баскетболу, водного поло, гандболу, плавання, лижного спорту тощо на змаганнях високого рівня. Посідав призові місця, мав звання кандидата в майстри спорту з морського багатоборства.

Значну частину свого життя присвятив розвитку фізичної культури та спорту області. Василь Борисович був ініціатором будівництва багатьох спортивних об'єктів у Черкасах, започаткував нові види міських змагань, зокрема із дзюдо, футболу, шахів, плавання, морського багатоборства. Розумів важливість і приділяв увагу популяризації серед черкасців занять з олімпійських та масових видів спорту.

Чоловік помер 16 грудня 2020 року, йому було 83 роки.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору