У Черкасах відкрили інклюзивне відділення  банку, яке сприяє повноцінній інтеграції людей з інвалідністю у суспільство

29 грудня 2018, 18:31

 

В останній робочий день 2018 року у Черкасах, за адресою: вул. Смілянська, 2, відкрили унікальне інклюзивне відділення Ощадбанку, яке було збудоване в рамках проекту безбар’єрного суспільства. Робота нового відділення банку спрямована на надання банківських послуг всім категоріям населення, в т.ч. і людям з інвалідністю та людям з порушеннями зору та слуху. На сьогодні Ощадбанком вже відкрито 17 інклюзивних відділень по Україні.

Як зазначили на заході, Ощадбанк одним з перших в Україні почав впроваджувати  програму інклюзивного суспільства. На сьогоднішній день міжнародні організації підтвердили те, що ті стандарти, які запроваджує Ощадбанк, відповідають світовим стандартам.

Існування таких відділень надає можливість для рівного і комфортного обслуговування абсолютно всіх категорій населення, клієнтів з інвалідністю, клієнтів з особливими потребами, молодих мам з дитячими візочками тощо.

Начальник філії – Черкаського обласного управління «Ощадбанку» Валентина Онищенко, у своєму вступному слові зазначила, що у приміщенні відділення було змінено абсолютно все: внутрішня архітектура, касові приміщення, менеджерські відділи та зали з обслуговування юридичних і фізичних осіб.

Пані Валентина зауважила, що головна перевага нового відділення – це те, що тепер кожен бажаючий має можливість безперешкодно зайти до нього та отримати фахові банківські послуги.

- На вході встановлено зручні пандус, автоматичні вхідні двері та тактильну плитку, завдяки якій люди з порушенням зору можуть нормально зайти до банку. Також у відділенні встановлені та функціонують термінали і банкомати, які налаштовані на користувачів з порушеннями слуху та зору, - повідомила Валентина Василівна.

Під час своєї промови пані Онищенко користувалася жестовою мовою, пояснивши згодом, що нещодавно для працівників Ощадбанку був організований спеціалізований тренінг. Завдяки проекту «Inclusive Friendly» менеджерів та партнерів Ощадбанку навчили правильно надавати послуги і за потреби допомагати людям з інвалідністю. Зокрема, персонал банку здобув навички правильної комунікації та допомоги людям з порушенням слуху, зору, опорно-рухового апарату, а також зруйнували міфи про людей з епілепсією.

- Ці тренінги повністю перевернули нашу уяву про роботу з людьми з інвалідністю. Такі знання змусили нас задатися питанням, що ми можемо зробити для того, щоб всі наші клієнти могли однаково якісно та комфортно отримати всі необхідні послуги. У нашому відділенні вже працюють менеджери – фахівці, які спеціалізуються на роботі з людьми з порушенням зору та слуху, - повідомила Валентина Онищенко.

Почесний гість заходу, керівник Черкаської обласної організації людей з обмеженими можливостями «День» Олександр Прилуцький зазначив, що неймовірно радий тому, що Ощадбанк робить все можливе, щоб догодити своїм клієнтам і зробити їх перебування у своїх відділеннях комфортним. На його думку, відкриття такого відділення і застосування таких новітніх стандартів дозволить закрити питання доступності та якості надання банківських послуг для людей з інвалідністю.

- Ощадбанк - це народний банк, який першим пішов на важливий крок, наблизивши себе людей з особливими потребами. Адже коли люди з інвалідністю зможуть доступно та комфортно користуватися банківськими послугами, це буде великим досягненням, яке орієнтоване на всі категорії клієнтів цієї фінансової установи, - повідомив присутнім Олександр Іванович. - Я пам’ятаю це приміщення ще років 10-15 тому. Я людина незряча, але відчував тут якийсь затишок, тіні. А вже зараз, я зайшов сюди ж і відчув надзвичайно приємну і теплу ауру. Кожна людина, яка зайде сюди, зустріне друзів і зможе отримати доступну кваліфіковану послугу. Тобто відчути себе рівним серед рівних.

Також, на заході було анонсовано відкриття ще одного відділення нового формату в одному з районів Черкаської області, яке має відбутися 2019.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору