У Черкасах відбувся допрем’єрний показ фільму, який знімали 10 років (фото)

18 жовтня 2018, 20:52

Повнометражну кінокартину «Чорний козак» показали вчора у Черкасах. Цей фільм знімали в Легедзино, що на Черкащині, за мотивом казки Сашка Лірника. Особливістю кінокартини є те, що її створювали більше 500 волонтерів майже без коштів.

Допрем’єрні покази почали з Черкас, тому що на території саме цієї області знімали фільм та і Сашко Лірник родом з Черкащини.

- Відтоді, як ми почали працювати над фільмом, 25 жовтня буде вже 10 років.  Хоч вже і показували його у Легедзино та в Києві, але ці покази були лише для учасників проекту, ці люди сприймали його як свою дитину. Зараз наш «Чорний козак» починає своє життя, і ви його нарешті  побачите, - розповів режисер, автор сценарію, археолог та історик Владислав Чабанюк.

Фото: Про все

У ході роботи над проектом сценарій до фільму постійно змінювали, дописували нових героїв і формували сюжетні лінії. До останнього не знали, що буде в фіналі кінокартини і фінальні сцени формували прямо на монтажному столі.

- Наші діти виросли в цьому фільмі. От мій Іванко знімався із 7 років, а тепер вже повнолітній. І повірте мені, я казкар, і я не брешу – це найкращий фільм України. Тут люди не грають, а живуть у тих ролях, – сказав автор ідеї та спів-автор сценарію Сашко Лірник.

Виконавиця головної ролі Марина Юрчак сподівається, що черкащанам сподобається їхнє дітище.

- Зі знімального майданчика пам’ятаю один важкий момент. Про цю фінальну сцену я дізналася вранці перед зйомками і треба було швидко себе налаштувати на дуже драматичний епізод, але все вдалося, як я тоді думала. Проте під час монтажу його порізали на шматки, і саме моєї гри там майже не лишилося, - зізналася Марина.

У Черкасах відбувся допрем’єрний показ фільму, який знімали 10 років (фото)

Фото: Про все

Гроші, зібрані від кінопрокатів в Україні, направлятимуть на лікування і допомогу нашим бійцям, що постраждали на Донбасі.

Також створенню кінокартини сприяв благодійний фонд Девіда Лінчя та фонд «Комбат ЮА».

Наприкінці прес-конференції Сашко Лірник сказав, що «Чорний Козак» не схожий на інші фільми і можливо буде продовження, адже цю лінію ніхто в Україні не знімає.

- Ми хочемо, щоб люди заходили в кінозалу глядачами, а виходили з неї єдиним народом, - додав казкар.

Після двогодинного кіносеансу про свої враження від картини розповіли черкащани.

- Найбільше сподобалося, те, що у фільмі відобразили реальні історії із життя нашого народу, та ще й поєднані із сьогоденням. І просто вразив фінал, де всі сидять біля дубу і грає козацька пісня, - поділився черкащанин Олег Солодкий.

- У мене неймовірні враження, просто нема слів, щоб це описати. Бездоганна гра акторів, подача і фільм загалом – це треба подивитися. Найбільше вразили жіночі образи. Склалося таке враження, що в усіх жінках там показана наша Україна. Особливо запам’яталася ворожка з фільму. Я в ній побачила нашу жіночу місію – оберігати, любити, воскрешати, - розповіла черкащанка Людмила Скрипай.

У прокаті фільм «Чорний козак» буде вже з 25 жовтня.

Цікаві факти:

1. У фільмі лише одна професійна акторка – це Марина Юрчак і на початок роботи над фільмом, вона тільки встигла закінчити навчання.

2. Сашко Лірник зіграв роль паскудника-москаля, хоч за сценарієм то мав бути татарин.

3. Гримували акторів студенти-візажисти в межах навчальної практики.

4. Бійки у фільмі реальні, одному чоловікові навіть зламали ребро… випадково.

5. Актор, який зіграв жида, готуючись до ролі, консультувався із кількома рабинами, і вони дали йому справжній костюм із того часу.

6. Поляків у фільмі озвучували поляки, а татар – татари, щоб все було чесно, як тоді, в ХVII столітті.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору