У Черкасах сотні професійних спортсменів та любителів перепливали Дніпро (фото)

12 липня 2020, 18:35

Міжнародний заплив через Дніпро відбувся в Черкасах 11 липня. Цьогоріч участь у змаганнях взяли близько 300 плавців з різних куточків України.

Усі охочі мали змогу випробувати свої сили та обрати дистанцію на рівень власної підготовки: 10 км, 5 км, 3 км чи естафету 5 км + 5 км для команд із двох учасників. Для дітей заплив розпочався за 800 метрів від берега. 

Старт основної дистанції на 10 кілометрів відбувався на лівому березі Дніпра, спортсмени перепливали акваторію в найширшому її місці з фінішем на правому березі – в Черкасах. Вся дистанція пролягала уздовж найдовшої дамби України.

Першим 10 кілометрів здолав плавець з міста Дніпро - Дмитро Маляр, який проплив дистанцію за 2 години 25 хвилин. Чоловік уже втретє бере участь у черкаському запливі і вдруге перемагає. 

- У 2018 році я також першим проплив 10 кілометрів. Коротші дистанції обирати не цікаво, якщо вже пливти, то максимальну.  Наступного року знову планую випробувати свої сили на цьому змаганні, - каже Дмитро. 

Харківський плавець Олексій Нестерович здобув перемогу в запливі на 5 кілометрів. Спортсмен подолав дистанцію за 1 годину 14 хвилин. Раніше Олексій брав участь у змаганнях “Oceanman” та неодноразово перепливав Босфор.

- Я перший раз беру участь у запливі через Дніпро, але можу сказати, що змагання організоване на хорошому європейському рівні. Також воно вирізняється тим, що участь можуть брати як професіонали, так і любителі. Хочу побажати, щоб це змагання розвивалося і надалі, а кількість учасників з кожним роком лише збільшувалася, - говорить Олексій.

Найстаршим учасником цьогорічного змагання був 60-ти річний Юрій Данильченко з Харкова. Чоловік зайняв 3 місце у запливі на 3 кілометри. 

- Тренуватися я почав десь у жовтні минулого року, але активно - лише з лютого. Участю в змаганні завдячую своєму тренеру, який відповідально поставився до моєї підготовки. Басейн басейном, а відкрита вода - це зовсім інша історія. Тому я навіть не очікував, що мені вдастся потрапити до призерів. Але головне для мене в цих змаганнях - це перемога над собою, - каже Юрій Данильченко. 

Головний організатор запливу, майстер спорту міжнародного класу із триатлону, відомий черкаський спортсмен Олексій Сюткін розповідає, що перші змагання із запливу через Дніпро в Черкасах відбулися ще в 2007 році.

- Сьогодні ми провели вже 11-тий заплив за участі представників 20 областей України. У такий спосіб ми хочемо популяризувати плавання серед усіх верств населення, - говорить Олексій Сюткін. 

Представник генерального партнеру змагання, фінансовий директор LNZ Group Сергій Щербина зазначає, що черкаський заплив цьогоріч є одним із передових спортивних змагань в Україні.

- Мета цього запливу - це не лише можливість позмагатися з супротивниками та продемонструвати власну майстерність. Головне те, що захід популяризує здоровий спосіб життя та дозволяє учасникам відволіктися від буденних клопотів, випробувати свої сили чи спробувати щось нове. Також тішить те, що участь у змаганнях взяли представники різноманітних вікових категорій, - розповідає Сергій Щербина.

Поділитись

Коментарі

Вгору