У Черкасах пройшла обласна учнівська конференція «Герої не вмирають»

29 листопада 2019, 21:35

Протягом 5-ти років поспіль пошукові загони учнівської молоді закладів освіти області досліджують життєві історії наших земляків – воїнів та волонтерів, людей, які свідомо стали на захист цілісності та незалежності України.

28 листопада в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулася V обласна учнівська конференція за підсумком обласного військово-патріотичного конкурсу дослідницьких робіт «Герої не вмирають», - інформують в Департаменті освіти і науки ОДА.

Перед початком заходу для його учасників провели екскурсію експозиційним залом «Війна триває» Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Участь у конференції взяли директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, учасник бойових дій у зоні АТО в складі добровольчого батальйону «Січ», представник громадської організації «Ветерани війни» «Захисники України» Олександр Бородієнко, заступник голови Всеукраїнської громадської організації Молодий Народний Рух, учасник АТО Павло Прибіш, бойовий військовий капелан, волонтер, митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, голова громадської організації «Автомайдан Черкаси», засновник Патріотичного музею АТО, волонтер Олексій Святенко, волонтер міста Золотоноша Олексій Дроб’язко, волонтер від групи «Патріот» міста Кам’янка Віталій Фриз, член Національної спілки краєзнавців України Валентина Нестеренко.

Цьогорічна конференція була присвячена волонтерській тематиці. Беручи участь у військово-патріотичному конкурсі «Герої не вмирають», учні скрупульозно підійшли до вивчення предмету дослідження. Тому кожна розповідь вражала реалізмом відтворення життєвого шляху своїх земляків – тих, хто є взірцем патріотизму та відданого служіння своїй країні. Наскрізною лінією конференції пройшла думка, що історія та сучасність держави є справою справжніх героїв, які як раніше, так і зараз відстоюють цілісність та незалежність нашої держави.

Про капеланське служіння у місцях, де особливо відчувається подих смерті, розповів митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, який водночас наголосив на небайдужості підростаючого покоління, яке пам’ятає про своїх захисників.

Олексій Святенко відзначив необхідність продовження волонтерської роботи,а просвітницьку діяльність серед молоді було визначено одним із ключових шляхів формування громадян-патріотів своєї держави.

Олександр Бородієнко наголосив, що українці є унікальною нацією, яка протягом століть незламно бореться за свою незалежність.

«Пишайтеся тим, що ви українці та будьте майбутніми героями, – наголосив ветеран.

Павло Прибіш у своєму виступі подякував юним пошуковцям, які своєю роботою доводять, що справа захисників України – не марна:

«Українці напевно є єдиною нацією, що постійно перебуває в боротьбі, де у відвертому протистоянні завжди є переможцем. Єдина проблема на «кухнях», де кажуть що втомилися від війни. Однак учасники конференції є тими, хто відчув на собі відповідальність, проникся подіями на Сході України. Адже зараз як ніколи потрібно говорити суспільству, що нам не байдуже, що війна не втомлює, війна загартовує».

На завершення заходу відбулося нагородження переможців обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають» та їхніх наставників.

Принагідно на знак вдячності діти вручили ветеранам та волонтерам квіти та обереги, виготовлені вихованцями КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору