У Черкасах провели рідкісну операцію на серці

16 серпня 2021, 16:02

У Черкаській обласній лікарні виписали пацієнтку, якій зробили рідкісну операцію. Жінці вперше в області провели операцію на серці за допомогою одного із методів зменшення міжшлуночкової перетинки.

Про це повідомляє "Суспільне. Черкаси".

Лідія Олексенко розповіла, що проблеми із серцем у неї з’явилися чотири роки тому, тоді медики й діагностували патологію міжшлуночкової перетинки. Та кілька місяців тому стало ще гірше.

- Була загроза, я відчувала, що прийде той момент, коли медикаменти не допоможуть мені, — розповіла жінка.

Те, що хвороба прогресує, підтвердили й обстеження.

- Виникли ускладнення, у вигляді обструкції, це стан, коли кров не надходить в повному обсязі до усіх органів, – зауважила лікарка-кардіолог Марина Пєтухова.

Дмитро Паляничко розповів, що за статистикою, таку патологію фіксують в одного на пів тисячі, а в області — це близько 2 000 людей.

- Десь 25 відсотків потребують хірургічної корекції, решта 75 — або не знають, або перебувають на медикаментозному лікуванні, але незабаром перейдуть у ті 25 відсотків, – додає Дмитро Паляничко, заввідділення інтервенційної радіології.

Медик розповів, що під час операції вдалося зменшити міжшлуночкову перетинку на серці.

- Через прокол у руці або стегновій артерії, і рухаємося до судин, які кровопостачають серце. І в цю селективну гілочку ми вводимо спирт у дозі до 2 мілілітрів. У нашому випадку ми створюємо штучно зону пошкодження, майже інфаркту, досягаємо того, щоб ця зона зменшилася, – розповідає Дмитро Паляничко, заввідділення інтервенційної радіології.

Лідія Олексієнко пригадала, що операція тривала менш як годину. Жінка усе пам’ятає, бо була при тямі. Каже: подумки читала молитву. Хоч емоції на операційному столі й переповнювали, знайшла місце і для жартів.

- Це ж треба було 16 років пропрацювати на лікеро-горілчаному заводі, 10 років у спиртосховищі, продихати парами і ще й операцію роблять таку, що краплю спирту в серце влити потрібно, — розповіла жінка.

Дмитро Паляничко розповів, що поки Лідія Олексенко повертатиметься до звичайного життя, медики будуть використовувати отриманий досвід на інших пацієнтах.

- Впевнений, що у нас будуть добрі результати, тому що на сьогодні у нас є гарне забезпечення і обладнання. В принципі, не вистачає тільки бажання й інформації, що з цим не треба жити, а треба звертатися, – каже фахівець.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору