Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна в Черкасах зустрілася з Володимиром Мамалигою — ветераном, який після повернення з фронту став переможцем у конкурсній програмі Варто 2.0 та відкрив хаб "Підтримка".
У цьому центрі реінтеграції ветеранів захисники та захисниці України, а також їхні родини, можуть отримати психологічні та юридичні консультації, взяти участь у тренінгах та навчаннях.
Кошти на створення хабу "Підтримка" Володимир отримав, вигравши у конкурсній програмі від Українського ветеранського фонду Мінветеранів.
- Український ветеранський фонд надає фінансову підтримку тим ветеранам, які бажають займатися бізнесом. Хтось купив собі пилораму, хтось автомобіль. А я вирішив займатися тим, що мені близьке по життю - психологією. За гроші я придбав навчання, витратив також на оренду приміщення, деяке обладнання. Це внесок мій та моєї родини в перемогу. Я не воюю зараз, тому допомагаю так, - розповідає Володимир Мамалига.
У хабі військовим та їхнім родинам надають першу психологічну допомогу, консультації, влаштовують майстер-класи. Допомагають також сім'ями загиблих, зниклих безвісти та військовополених.
- До нас приходять різні люди. Найчастіші проблеми, пов'язані з військовими, це агресивність, відсутність сну, тривожність та відсутність взаємопорозуміння в родині. Найкраще військового зрозуміє інший військовий. Тому в них має бути психолог із військовим досвідом, - говорить Володимир Мамалига.
Міністерство у справах ветеранів створило Український ветеранський фонд як державну установу, яка сприятиме збільшенню спроможностей для допомоги ветеранам та членам їхніх родин.
- Варто 2:0 - це проєкт, відповідно до якого ми надаємо грантову підтримку ветеранам-підприємцям, а також тим, хто працює з ветеранами. Сьогодні ми відвідали одного з наших переможців. Це фантастична людина з дуже великим життєвим та бойовим досвідом. Володимир сам ветеран і своїми проєктами підтримує інших ветеранів, надає психологічну підтримку та супровід. Сюди приходять люди з родинами. У цьому центрі працюють не лише з ветеранами, а всіма категоріями. І це сприяє зменшенню брьєрів між тими, хто служив і хто ні. Тут є групові програми підтримки, це також комунікаційний майданчик. Ми сьогодні дискутували над питанням: хто ж має бути військовим психологом? Та дійшли спільної думки, що психологічну підтримку має надавати той, хто сам пройшов бойові дії, хто знає, що таке бути в постійному адреналіні й що відчуває військовий під час виконання бойового завдання. У підрозділі, який виконує бойові завдання, має бути військовий, який бере участь у всіх діях, але пройшов відповідні навчання, як надавати психологічну підтримку. Тут діє принцип "рівний - рівному", - розповіла міністерка Юлія Лапутіна.
Більше інформації про роботу хабу та як військовим та їхнім родинам отримати психологічну допомогу чи консультацію - читайте на сторінці Центру психології "Сяючий шлях".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram