Ветеран з Черкас запустив проєкт “Підтримка”, який надаватиме різні види допомоги постраждалим від війни

15 лютого 2023, 08:16

Історія Володимира Мамалиги, ветерана з Черкас, який після повернення з фронту став переможцем у конкурсній програмі Варто 2.0 від Українського ветеранського фонду Мінветеранів та відкриває хаб “Підтримка”. Захисники та захисниці України, а також їхні родини, зможуть отримати психологічні та юридичні консультації, взяти участь у тренінгах та навчаннях. 

“Це - як квиток за проїзд. Тобі його дають, а ти вже їдь далі: займайся тим, до чого у тебе є хист та натхнення. У тебе є вибір. УВФ допомагає кожному з нас реалізувати свої мрії та плани”, - саме так говорить ветеран-підприємець Володимир Мамалига, який став одним з переможців конкурсної програми #Варто 2.0 від Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Ці кошти допоможуть Володимиру створити у Черкасах хаб, де фахівці надаватимуть підтримку ветеранам та їхнім родинам за різними напрямками: психологічна, документальна, юридична допомога, тренінги та навчання, фізична реабілітація ветеранів, допомога родинам загиблих та сім'ям тих,  що зникли безвісти.

Володимир з власного досвіду знає, наскільки важливими для бійців, які повернулись з фронту є підтримка та ”живі” зустрічі, де вони можуть отримати допомогу та просто поспілкуватись. 57-річний чоловік, батько 5 дітей, дідусь 4 онуків, і сам пройшов цей шлях. У 2014 році став добровольцем у одному з підрозділів ЗСУ. Воював на Донецькому напрямку. Був снайпером. Повернувшись із зони бойових дій, Володимир почав допомагати ветеранам.

“Ще тоді я дуже активно включився у створення ветеранських спільнот у Черкасах. Натхненно цим займався - психологічною підтримкою солдатів, комбатантів, членів їхніх родин. Спочатку це було ближче до кейс-менеджменту: людину потрібно було просто вислухати та допомогти йому розібратись у реаліях життя після військових дій. Далі це розширилось вже і на психологію та психотерапію. Це перетворилось на психологічну підтримку. Наша команда працювала в Черкасах і Києві з низкою ветеранських організацій”, - розповідає він.

Психологія та психотерапія стали для Володимира справою життя і чоловік навіть пішов працювати психологом у дитсадок.

“Працював з дітками з інклюзією, з особливими освітніми потребами. Спеціально, аби переключити себе саме на психологічну діяльність, - згадує ветеран, - Мені хотілось масштабувати справу, розширити нашу діяльність, тому я пішов здобувати нові знання: мене зацікавили психологічні дослідження у судовій експертизі. Саме це я і планував зробити у 2022 році…”

Але 24 лютого 2022 року, як ветеран та військовий з досвідом, Володимир поїхав у військкомат. 25 лютого вже мав наказ про зарахування у один з батальйонів ЗСУ. Воював на Сході України - Попасна, район Лисичанська. Далі були важкі бої, госпіталь. Минулий бойовий досвід дався взнаки, тому після госпіталізації та проходження ВЛК ветеран був звільнений в запас та у червні 2022 року повернувся додому. 

Володимир згадує той час своєрідного переходу від військового життя до цивільного: “Я звичайна людина. Було складно. Я переживав свої стреси, свої стани, безсоння, флешбеки, згадки про бойові дії. Я усе це переживаю, як і кожен боєць. Але мої знання з психології допомогли покращити мій стан. Я розумів, що маю продовжувати робити свій внесок в перемогу України. Брати участь у бойових діях я вже не міг за станом здоров'я, тому мусив допомагати своєю власною справою. Не можеш воювати - працюй! Бо, ми мусимо перемогти”.

Ветеран впевнено почав рухатись до мети. Створення хабу, де українські бійці та їхні родини отримуватимуть допомогу, стало вже не просто планом, а необхідністю.

“Працювати потрібно, виходячи з потреб. Є потреба в певному  напрямку - ми працюємо. Є потреба у кейс-менеджменті - працюємо. Є потреба в психологічній підтримці та психотерапії  - ми працюємо. Зараз з'являється потреба у судовій експертизі, тому що дуже багато постраждалих внаслідок війни, уся країна воює у тій чи іншій мірі. Тому я навчаюсь та здобуваю знання у цьому напрямку. У нашому хабі після відміни воєнного стану особи, що постраждали внаслідок російської агресії зможуть замовити психологічну експертизу за 50% вартості”, -  пояснює Володимир.

А ще Володимир каже, що завдяки Українському ветеранському фонду зможе створити місце для офлайн-зустрічей, бо це є надважливо для тих, хто намагається повернутись до цивільного життя після важких місяців на фронті. Виграні кошти чоловік скерує на закупівлю обладнання, меблів, оренду приміщення; значна сума піде на навчання команди у певних видах психотерапії, роботою з посттравматичним стресовим розладом, загалом на розширення спеціалізації. Ще частина коштів - на залучення фахівців для кейсменеджменту - юристів, психологів для тренінгів:

“Скажу з власного досвіду: тим, хто повернувся, не вистачає живого спілкування. І підготовка людей, які зможуть кваліфіковано проводити ці зустрічі і допомагати і солдатам, які повертаються, і членам їхніх родин - це і є наразі основна задача. Виклики є. Вони з'являються і їх буде значно більше, ніж у 2014 році”.

За інформацією Українського ветеранського фонду Мінветеранів

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору